Haberler

ABD: Wisconsin saldırısında birden fazla kişinin öldüğü bildirildi Ulusal Haber – Ulusal Haber Son Dakika Haberleri


Yerel basında Çarşamba günü çıkan haberlere göre, Milwaukee, Wisconsin’deki bir bira fabrikasının kampüsünde meydana gelen ateşte birkaç kişi öldü.
Yerel medya, tanımlanamayan kaynaklara atıfta bulunarak, Molson Coors Brewing Co kampüsünde ölüm bildirdi. Silahlının da öldüğü bildirildi. El Cezire raporları hemen teyit edemedi.
Daha:

Milwaukee polisi Çarşamba günü erken saatlerde, kampüsteki olası bir olayla ilgili “kritik bir olaya” yanıt verdiklerini söyledi.
Molson Coors sözcüsü Martin Maloney Associated Press haber ajansına “aktif bir durum” olduğunu ancak daha fazla ayrıntısının olmadığını söyledi.
Bölgede itfaiye araçları ve ambulanslarla birlikte ağır bir polis varlığı vardı.

Acil durum araçları Milwaukee, Wisconsin’deki Molson Coors genel merkezinin girişine yakın park edilmiş [Rick Wood/Milwaukee Journal Sentinel/USA TODAY Network/Reuters]

Canlı video, vücut zırhındaki bir subayın bir arabadan saldırı tüfeği aldığını gösterdi. Acil durum ekipleri, ilk polis çağrısından yaklaşık iki saat sonra olay yerine ulaşmaya devam ediyordu.
FBI ve federal Alkol, Tütün, Ateşli Silahlar ve Patlayıcı Bürosu yanıt veren kurumlar arasındaydı. Milwaukee Belediye Başkanı Tom Barrett de olay yerine geldi.
Olay, şirket ofislerinin ve bira üretim tesislerinin bir karışımını içeren genişleyen bir komplekste meydana geldi.
Milwaukee bölgesinde “Miller Vadisi” olarak bilinen komplekste en az 600 kişi çalışıyor ve şu anda Molson Coors’un bir parçası olan Miller Brewing Co’ya atıfta bulunuyor.
Milwaukee polisi, insanların bölgeden uzak durmasını ve “memur güvenliği amacıyla” hiçbir helikopter veya dronun havaya uçmamasını istedi.
James Boyles, Milwaukee Journal Sentinel’e, karısı Lasonya Ragdales’ın hasar bölümünde Molson Coors’ta çalıştığını söyledi. Journal Sentinel, binanın içinden mesaj atıyordu ve kocasına aktif bir atıcı olduğunu ve bir grup iş arkadaşının bulunduğu bir odada kilitlendiğini söyledi.
“Miller Valley”, her yıl binlerce kutu ve şişeyi dolduran bir paketleme merkezine ve beş futbol sahası büyüklüğünde bir dağıtım merkezine sahip 160 yıllık bir bira fabrikasına sahiptir.
Tesis aynı zamanda kurumsal müşteri hizmetleri, finans, insan kaynakları ve mühendisliğe de ev sahipliği yapıyor. Turlar, insanları bir zamanlar biranın depolandığı yeraltı mağaralarına, karmaşık ahşap işçiliğe sahip bir salon, vitray pencereli bir stein salonu, kurşunlu cam pencereli bir şampanya salonu toplantı salonu ve 300 kişiyi alabilen açık bir bira bahçesine götürüyor.
      
            KAYNAK:
            Al Jazeera ve haber ajansları
    


Facebook Adresimiz: https://www.facebook.com/kamukariyer

Twitter Adresimiz: https://twitter.com/KariyerKamu

Bizi Takip edin ve Yorum yapmayı unutmayın.

Ulusal Haber

ABD: Wisconsin saldırısında birden fazla kişinin öldüğü bildirildi | ABD Haberleri Ulusal Haber