Haberler

ABD’deki Neo-Naziler gazetecilere, kiliselere yönelik tehditlerden suçlandı Ulusal Haber – Ulusal Haber Son Dakika Haberleri


Bir neo-Nazi grubunun liderleri tutuklandı ve gazetecileri, kiliseleri ve eski bir Trump kabine yetkilisini, diğerlerinin yanı sıra, sahte bomba tehditleri ve diğer yıldırma biçimleriyle taciz etmek için bir çift ABD federal soruşturmasında tutuklandı ve suçlandı.
Neo-Nazi grubu Atomwaffen Bölümü’nün eski lideri olan Montgomery, Teksas’tan 26 yaşındaki John C Denton Çarşamba günü tutuklandı ve Virginia’da ve birçok ülkede yapılan bir dizi sahte bomba tehdidiyle suçlandı.
Daha:

Seattle’da savcılar, Swastika yüklü posterleri olan gazetecilere karşı “Yerel Nazileriniz tarafından ziyaret edildiniz” diyen bir kampanyada, Atomwaffen üyesi olduğu iddia edilen bir grup siber saldırı ve e-posta tehdit edici iletişim nedeniyle suçlandıklarını açıkladılar.
Denton Çarşamba öğleden sonra Houston’daki federal mahkemede ilk kez ortaya çıktı.
İskenderiye savcıları sahte bomba tehditlerinin hedeflerinin şehirde ağırlıklı olarak Afrikalı Amerikalı bir kilise, kuzey Virginia’da yaşayan kimliği belirsiz bir Kabine yetkilisi ve Norfolk’taki Eski Dominion Üniversitesi olduğunu söyledi.
Mahkeme kayıtları kabine yetkilisini tanımlamamakla birlikte, kamuya açık kayıtlar, o zamanki İç Güvenlik Bakanlığı Sekreteri Kirstjen Nielsen’in, Ocak 2019’da İskenderiye komplosunun aktif olduğu iddia edilen evinde bir swatting olayının kurbanı olduğunu gösteriyor.
Seattle davasında, Erebul Saule Operasyonu olarak adlandırdıkları bir komplodaki rolleri için Kaleb J Cole da dahil olmak üzere dört iddia edilen Atomwaffen Bölümü üyelerinden mahkeme gazetelerinde gazetecilerin ve Anti-Defamation ligindeki bir çalışanın posta ile uyarı aldığını söyledi , “İşlemlerinizin Sonuçları Var” ve “İzliyoruz.”
Denton, birden fazla cinayete bağlı olan Atomwaffen Bölümü adlı grubun eski lideri olarak tanımlandı. Yetkililer, grubun bir yarış savaşını kışkırtmaya çalıştığını söylüyor.
Son aylarda federal suçlamalarla karşılaştığı iddia edilen birkaç Atomwaffen Bölümü üyesinden biri ve Virginia’daki swatting çağrılarıyla ilgili olarak İskenderiye’de suçlanan ikinci kişidir.
Swatting çağrıları
Çarşamba günü mühürsüz bir açıklamaya göre, Denton özellikle swatting planında iki hedef seçti: ProPublica’nın New York ofisleri, çevrimiçi bir soruşturma haberi ve ProPublica gazetecisi. Affidavit, Denton’un ProPublica ve gazeteciye Atomwaffen lideri olarak rolünü gösterdiği için kızgın olduğunu belirtiyor.
Denton, gizli bir FBI ajanına ProPublica ve ProPublica gazetecisine yapılan swatting çağrılarına katıldığını itiraf etti ve beyanname uyarınca çağrı yaparken bir ses değiştirici kullandı.
ProPublica gazetecisini hedefleyen swatting çağrısında, Richmond, California’da polis olarak adlandırılan muhabir gibi davranan bir komplo 911’e karısını öldürdüğünü ve eve gelen memurları vuracağını söyledi. Eve cevap veren polis, muhabir ve karısı ayrı polis kruvazörlerine yerleştirirken, çiftin küçük oğlu aldatmaca çözülmeden önce evdeydi.
Tazminat çağrıları 2018 ve 2019’da gerçekleşti. Beyana göre komplo üyeleri ABD, Kanada ve Birleşik Krallık’ta 100’den fazla swatting çağrısı yaptı.

Seattle’daki FBI Özel Temsilcisi Raymond Duda, bir kürsüdeki bir basın toplantısında, siber takip ve posta tehdit edici iletişimler nedeniyle neo-Nazi grubu Atomwaffen Bölümü’nün bir grup iddia edilen üyesine yönelik suçlamalar hakkında konuştu [Ted S Warren/AP Photo]

Affidavit, Denton’u bir mortuary işçisi olarak günlük bir iş tutarken çevrimiçi konuşmalarda “Tecavüz” ve “İşkenceci” isimlerini kullanan Atomwaffen Bölümü’nün kurucu üyesi olarak tanımlıyor.
Bu yılın başlarında, eski Old Dominion Üniversitesi öğrencisi John William Kirby Kelley swatting programında suçlandı. Çarşamba günü mühürsüz olan beyan, Denton’un Kelley’nin kendi okuluna bir swatting çağrısında çok kolay bir şekilde kolluk kuvvetleri dikkatini çektiğinden endişe ettiğini gösteriyor.
Cuma günü, bir diğer Atomwaffen üyesi Andrew Thomasberg, İskenderiye’de ilgisiz silah suçları nedeniyle hapis cezasına çarptırıldı.


Facebook Adresimiz: https://www.facebook.com/kamukariyer

Twitter Adresimiz: https://twitter.com/KariyerKamu

Bizi Takip edin ve Yorum yapmayı unutmayın.

Ulusal Haber

ABD'deki Neo-Naziler gazetecilere, kiliselere yönelik tehditlerden suçlandı | ABD Haberleri Ulusal Haber