Güncel Haber

AFAD 1749 Personel Alımı Başvuru Şartlarında Değişiklik Yaptı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı 1749 personel alımı başvuru şartları arasında bulunan 2. Maddeyi değiştirdi. AFAD Mevzuata göre başvuru yapacaklar bu maddeyi incelemesi gerekiyor.

AFAD Personel Alımı Mevzuat Değişikliği Yaptı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı 1749 personel alımı arasında bulunan başvuru şartlarında değişikliğe gitti. Duruma göre başvuru yapacaklar değişen maddelere dikkat ederek başvuru yapması önem arz ediyor.

AFAD Başkanlığı 1101 sözleşmeli arama ve kurtarma teknisyeni ve çeşitli unvanlarda 648 sözleşmeli personel alımı düzeltme ilanı yayımladı.

Başkanlık ilan metninde yer alan “2.13. Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmıyor olmak.” maddelerini kaldırdı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Taşra Teşkilatında İstihdam Edilmek Üzere Sözleşmeli Arama ve Kurtarma Teknisyeni Alım İlanı’nın Sınava Katılma Şartları başlıklı 2. maddesinde yer alan “2.13. Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmıyor olmak.” maddesi ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Taşra Teşkilatında İstihdam Edilmek Üzere Sözleşmeli Personel Alım İlanı’nın Sınava Katılma Şartları başlıklı 2. maddesinde yer alan “2.1.7. Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmıyor olmak.” maddesi iptal edilmiştir.

afad-teknisyen-alimi.jpg

Başvuruları 18 Kasım 2021 ile 27 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılacak. Aşağıda bulunan kılavuzun olduğu haberden inceleyebilirsiniz.

Kılavuzu incelerken değişen 2 maddenin düzeltilmiş şekli haberimizde yer alıyor.

Kamu Kariyer Son Dakika Kamu İş İlanları, Memur Alım İlanları, İşkur İlanları, İşçi Alım İlanları ve Haberin Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu