Bloglar

 Blog Pazarlamada Ustalaşma

Geleneksel, ticari bir blog'un arkasındaki fikir para kazanma amaçlı bir pazarlama alanı bulmak ve daha sonra bu alanla ilgili büyük miktarda yüksek kaliteli, orijinal içerik yayınlamaktır. Bu blog konusunda uzman olan mükemmel bir yazarsanız, günlük olarak yeni içerikler gönderebilirsiniz. Bunu yapmazsanız, blogunuz arama motoru sıralamalarında yer alacak ve artık karlı bir girişime girmeyecektir. Bu yüzden, ticari bir blog açarak, yazar ve webmaster olarak tam zamanlı bir mesleğe yeni kayıt oldunuz. Tek bir kişinin, ne kadar bir uzmana sahip olabileceğinden bağımsız olarak, bir zamanlar yazılar için yeni fikirler tükeneceği ve blogun yeni içerik eksikliği yüzünden başarısız olacağı görülüyor. Bir noktada, içerik orijinal olduğu sürece, kendinizden başka kaynaklardan yayın eklemeyi düşünebilirsiniz. Kendinizi yazmadığınız orijinal içeriği, sizin için oluşturmaları için başkalarına ödemediğiniz sürece bulmak çok zordur.

Blogunuzdan para kazanmalısınız; bunun anlamı, blog temanızla yakından ilişkili ürünler için afiş ve metin reklamları yerleştirmeniz gerektiğidir. Buradaki fikir, sattığınız ürünler için blogunuza zaten yüksek oranda hedeflenmiş web trafiğini çekmiş olacağınızdır.

Bu hedefli trafiği, tüm sıkı çalışmanızı değerli kılacak kadar ürün satmak için yeterli miktarda satmak için, blogunuz için en iyi anahtar kelimeler için arama motorlarında üst sıralarda yer almak için gerekenleri yapmanız gerekir. Blogunuz arama motorları için optimize edilmeli ve mümkün olduğu kadar çok yerde mümkün olduğu kadar çok sayıda geri blog oluşturmalısınız.

Bu, blog temanızla ilgili birçok makalenin farklı makale pazarlama sitelerine gönderilmesini içerebilir. Makalelerinizi, en fazla anahtar kelimenizi veya anahtar kelimelerinizi, makaledeki toplam kelimelerin yüzde 1 ila 4'ü oranında içerecek şekilde optimize etmelisiniz. Makalenizin sonunda izin vereceğiniz "self-servis" bağlantıları, gelecek yıllarda sizin için güçlü geri bağlantılara dönüştürülecektir. Ayrıca, Google AdWords gibi ücretli reklamlar hakkında düşünmek de isteyebilirsiniz, ancak özellikle "reklam için ödeme yapmak için henüz kar sağlamadığınız zamanlarda" sonuç sonuç maliyetinin yüksek olması nedeniyle "bunu tavsiye etmem.

Ayrıca yakından ilgili bloglara ve forumlara olumlu ve uygun yorumlar gönderebilirsiniz. Tüm bu ek çalışmalar yapıldıktan sonra, blogunuza sık kullanılan bir sayfa eklemeyi, tercih edilen bir e-posta pazarlama listesi oluşturmayı ve ziyaretçilerin blogunuza dönmelerini ve ürünlerinizi almalarını teşvik etmek amacıyla e-posta kampanyaları oluşturmayı düşünebilirsiniz.

Bunların hepsi çok iş gibi geliyorsa, bu konu hakkında şu ana kadar tek bir temayla ilgili tek bir blog tutmak ve tanıtmak ve sadece bu temayla yakından ilgili ürünler satmaktan söz ediyorum. Teorisine göre, daha iyisi ve elinizde bitmeyen zamanla bir çeşit yetenekli olduğunuzu iddia ediyorsanız, neden başka popüler ama farklı bir tema için başka bir blog yaratmıyor ve karınızı ikiye katlıyorsunuz? 4 blog, peki iadenizi dört katına veya 7 veya 16 veya 32 veya hatta 64 blogu ve bu süreçte şaşırtıcı bir şekilde zenginleşmeye ne dersiniz?

Eminim, bu zamana kadar, tüm bunların nereye gittiğini anlayabilirsiniz: Tek bir kişi bunu nasıl başarabilir? Bu beni otomatik bloglamanın konusuna getiriyor. Otomatik blog yazılımı, periyodik blog gönderim işlemini çok sayıda bloga otomatikleştirmek için icat edildi. İlk bakışta, bir mucize gibi geliyor, ancak yakından incelendiğinde, mükemmel bir çözüm olmaktan çok uzak. Otomatik blog yazılımı web üzerinden yayınlanır ve yasal olarak çoğaltılabilen ve nişinizle ilgili anahtar kelimelerle eşleşen makaleleri ve videoları bulur. Her bir blogu kurma işlemi sırasında bu anahtar kelimeleri yazılıma girersiniz.

Bu işlem tamamlandıktan sonra, yazılımın saatlik veya günlük olarak belirli sayıda makaleye veya videoya robotik olarak gönderilmesine izin verip vermemeye karar vermelisiniz. Alternatif olarak, muhtemel gönderileri kişisel incelemeniz için bekleyecekleri bir klasörde toplama seçeneğine de sahipsiniz. Daha sonra blogda hangi makalelerin ve videoların yayınlanacağını ve hangilerinin silineceğini seçebilirsiniz. Bu seçeneği kullanmak bloglarınızın kalitesini önemli ölçüde artıracaktır. Aynı zamanda daha fazla zaman alacaktır.

Yazılımın otomatik olarak gönderilmemesi çok önemlidir. Süreci otomatik hale getirirseniz, bloglarınızda, bazıları bloglarınızın ayrı temaları için geçerli olmayan çok fazla çöp elde edersiniz. Kimsenin okumak istemeyeceği bir sürü blog oluşturacaksın. Sorunları daha da kötüleştirmek için, arama motorları hiçbir zaman bloglarınızı listede görünecek kadar yüksek listelemez. Kısacası, tüm bloglarınız muhtemelen başarısız olacak ve tüm zamanınızı ve paranızı boşa harcayacaksınız.

İyi haber şu ki, saf otomatik bloglamaya bir orta yol alternatifi var ve tüm makaleleri ve videoları el ile postalayabiliyorsunuz. Google, Yahoo ve Bing gibi arama motorlarının tamamen orijinal, yüksek kaliteli içerik kullanan bloglar lehine şiddetle önyargılı olduğu anlaşılmalıdır. Daha önce tartıştığımız gibi, böyle bir blog yapmak çok emek yoğun ve zaman alıcı bir girişimdir, ancak sık sık anahtar kelimelerinizle ilgili bazı nişlerdeki arama motorlarının ilk sayfasındaki listelerle ödüllendirilir. Bu anahtar kelimeler, blog temanızla alaka düzeyi göstermek için yayınlarınızda sık sık (% 4’e kadar) görünmelidir.

Otomatik bloglama rotasına giderseniz ancak yayınlarınızı herkese açık bir şekilde görünmelerine izin vermeden önce tam olarak ekrana getirirseniz, mükemmel arama motoru sıralamalarının oranını artıracaksınız. Ancak, içeriğinizin orijinal olmadığını belirleyen arama motorlarında hala üzüleceksiniz. Arama motorları, daha önce blogunuzda yayınlanmak üzere web’de başka bir yerde göründüğünü bileceklerdir. İçeriğinizi temanıza ve en yüksek kalitede tutar ve sistematik olarak gönderirseniz (tercihen haftada 7 gün), çok miktarda trafik ve oldukça yüksek arama motoru sıralamalarını mıknatıslayabilirsiniz. Yazdığınız kesinlikle orijinal bazı makaleleri eklerseniz, arama motoru sıralamalarınızın biraz daha yükseklere çıkması gerekir.

Kuşkusuz, burada en kaliteli içerikle zamandan ve işten tasarruf sağlayan arasında bir uzlaşma yapıyorsunuz. Değiştirilmiş otomatik bloglama, orijinal içerikten biraz daha az içerik kullanmak için telafi etmenin bir yolunu sunar: Artık farklı temalarda birden fazla blog oluşturma ve böylece daha büyük miktarlarda farklı ürün türlerini tanıma fırsatınız olacak. Algı, hiç kimsenin bir bloğun, yüksek kalitede, orijinal materyallerden yapılmış olduğu kadar iyi bir performans göstermemesine rağmen, blogların bir kısmının veya çoğunun, tabii ki, her gün bir miktar para getirmesidir. Örnek olarak, günlük satışlarda günde ortalama 10 ABD Doları olan 50 blog tuttuysanız, ortalama olarak günlük 500 ABD Doları tutarında komisyon alıyorsunuzdur. Bu, yılda brüt 182.500 dolarlık brüt satışa eşittir. 50 blogunuzda günde ortalama 100 dolar varsa, yıllık miktar 1.825.000 dolar olur. Hiçbir yalnız blog size bunu sağlayamaz.

Gerçekte, yakında bloglarınızın bir kısmının uzun vadede çok iyi bir performans gösterdiğini keşfedeceksiniz, diğerleri ise hiç gelir elde etmiyor. Kısmi otomasyonla bile, her gün 50 blog yayınlamak ve hepsini aynı anda tanıtmak, her bir blog ile mümkün olan en iyi işi yapmayı planlıyorsanız, yönetebileceğinizden daha fazla olmak zorunda kalacak.

Bloglarınızı ilk kurduğunuzda, her birinin Google Analytics tarafından izlenecek şekilde ayarlanmış olmasına dikkat edin; böylece her blogun ilerleyişini trafik açısından düzenli olarak izleyebilir ve kaydedebilirsiniz. Bu trafik sonuçlarının bir elektronik tablosunu saklayın ve sık sık güncelleyin. Tüm bloglarınıza birkaç ay boyunca sistematik olarak kayıt yaptıktan sonra, bazılarının çok iyi performans göstermeye başladığını ve diğerlerinin büyük bir hayal kırıklığı olduğunu anlayacaksınız. Bloglarınızın keşfedilmesi ve izlenmesi için bu sürece yeterli zaman vermeniz gerekir.

Bu noktada, daha canlı olanları korurken, belirli bir standardın altında performans gösteren tüm blogları ayırmanız veya bunlardan kurtulmanız gerekir. Orijinal 50’nizin yirmi bloğunu elinizde bıraktıysanız, yalnızca günlük performanstaki bloglarınıza tam destek verirken günlük toplam gönderim sürenizi önemli ölçüde kısaltabilirsiniz. Bir süre sonra, daha fazlasını çıkarmaya ve yeni ürünleri tanıtmak ve bunların nasıl performans gösterdiğini görmek için yeni bloglarla değiştirmeye karar verebilirsiniz.

Şuna bakın: Hangisi daha iyi, her gün 10 ABD Doları (500 ABD Doları) sağlayan 50 blog veya her gün 50 ABD Doları (500 ABD Doları) kazandıran on blog nedir? Bu sorunun cevabı açıkça her biri günde 50 dolar kazandıran on blog. Çünkü bunu başarmak için gereken emek ve zaman ilk seçeneğin sadece% 20'si. Bir bahçe dikmek, bitkilerin büyümesini beklemek, en güçlü bitkileri bulmak ve daha sonra tüm küçük bitkileri ayıklamak gibi işçiliğinize kesim yaparken yetişmek için en iyi fırsatı sağlamak için bitkilerin büyümesini beklemek gibi tüm süreçlere bakın. kemik. Mantıklı, değil mi?

Bob Gillespie

© 2011 Robert M. Gillespie, Jr.

Yazar hakkında:Source by Bob Gillespie