Bloglar

Blog Yorumlamanın Faydaları

Blog yorumlamanın yararları arasında yüksek otorite bağlantı oluşturma ve popülerlik kazanma var. Bu da Nişinizde bir Profesyonel olarak tanınmanıza neden olur. Bu nedenle blog yorumlarına güvenli sitelere odaklanmanız şiddetle tavsiye edilir. Bunlar, SSL sertifikası kayıtlı ve https protokolü etkin alanlardır. Bu nedenle, kendi siteniz henüz korunmuyorsa, yalnızca barındırma sağlayıcınıza başvurun ve bir SSL sertifika kaydı isteyin.

Ama Link Oluşturma nedir?

Link Oluşturma, blogunuzun yorum yapma avantajlarından yararlanacaksanız, site SEO’nuzun bir parçasıdır ve çok önemlidir. Gelen ve giden bağlantılar var, ancak daha önce de belirtildiği gibi, https URL’lerine odaklanmayı deneyin. Bağlantı kurma, ne tür bir bağlantı olduğuna bağlı olarak sitenizin popülerliğini artırabilir. Bu yüzden Yüksek Otorite bağlantıları daha çok tercih edilir. Özet olarak, bağlantı kurma, popülerliği ve dönüşümü artırmak için alakalı içeriğe bağlanma sanatıdır.

Yorum yaparak Blog'uma Trafik alabilir miyim?

Evet, blogunuzun yorum avantajlarından yararlanabilir ve Blogunuza daha fazla web trafiği çekebilirsiniz. Fakat bu, büyük ölçüde ne yorumladığınıza ve kime bağlı olacaktır. Diğer yorumları okuyun ve neyin tartışıldığına dair not alın, ama daha önemlisi ne isteniyorsa. Yorum yapmak üzere olduğunuz yayını okuyun (son kelimeye kadar) ve yorumunuzdaki içeriğe değer katın.

Trafiğe yönelik blog yorumlama avantajlarından yararlanmak için içeriğinizin diğerleri kadar çekici olması gerekir. Yorum bir ihtiyaca cevap vererek merak uyandırmak zorunda. Ve ayrıca bir çözüm önerin (Herhangi bir link olmadan) çünkü bir banka hesabı değil itibar kazanıyorsunuz.

Hedeflemenize acı verici bir şekilde spesifik olmanız gerekir. Çünkü promosyon içeriğine sahip rastgele yorumlar yorum yapmıyor. Bu spam'den başka bir şey değildir ve hiçbir profesyonel webmaster yorumunuzu onaylamaz. Blog yorumu, bağlı kuruluş bağlantılarınıza ve tekliflerinize trafik çekmenin bir yolu değildir. Bu, kendi blogunuza ve blog yazılarınıza trafik çekmenin bir yoludur.

Tam bir Profesyonel Yorum nedir?

Profesyonel bir yorum, Blog Sahibinden daha önce istenmediği sürece herhangi bir bağlantı içermez. Veya Comment Luv Plugin'in etkin olduğu bloglarda. Ancak o zaman bile eklenti bağlantıyı yalnızca en son yayınınızla paylaşacaktır. Yorum penceresi Adınızın, E-posta Adresinizin ve URL’nizin gönderilmesini isteyecektir. Burası kendi Blog URL’nizi veya bir URL’yi Blog Yayınlarınızdan birine paylaştığınız yerdir.

Etkili bir şekilde meraktan ilham aldığınızda doğal olarak ziyaretçi daha fazlasını bilmek isteyecektir. Sonra blogunuzu ziyaret edecekler ve muhtemelen bir süre kalacaklar. Ve bu aynı zamanda bir Hit ile Blogunuzda kalan gerçek bir Ziyaretçi arasındaki farktır.

Peki ya URL seçeneği sunulmazsa?

Eğer yorum penceresinde mevcut değilse, yorumda herhangi bir bağlantı bulunmaz. Bu yorum bölümlerinin çoğu Disquss gibi sitelere bağlanabilir. Bu durumda ücretsiz hesabınızı açmanız ve bu şekilde nihai blog yorumlama avantajları için kaydolmanız gerekir.

Bu yorumlama yöntemiyle tüm yorumlarınız Disquss profilinize kaydedilecektir. Hangi sırayla Blog’unuzun URL’sini içerir. Dolayısıyla, ilham alan okuyucular profilinizi ziyaret ettiğinde, Blogunuzu da ziyaret eder.

Gelen ve giden linkleri arasındaki fark nedir?

Gelen bağlantılar, aynı birincil URL’ye sahip içeriğe olan bağlantılardır. Bunlar hem ilgili yazılar hem de aynı blogun blog sayfalarına bağlantılar. Her yayın, başka bir blog sayfasına en az bir bağlantı içermelidir. Bir blog yazısı bağlantısı, bir blog sayfasına geri bağlantı olmadan "Orphaned" link olarak kabul edilir. Bunlar, yazı ve sayfa içeriğine yerleştirilen köprülerdir.

Giden bağlantılar, blog yazılarına ve Birincil’den farklı bir URL’nin sayfalarına verilen bağlantılardır. Bunlar ayrıca, paylaşılan linkte yer alan içerikle ilgili kendi içeriğinizin içine köprüler olarak yerleştirilir.

Sonuç olarak

Blog Yorumlamanın Yararları, içerik ve sunum yoluyla sitenin popülerliğini arttırmayı içerir. Popüler siteler arama motorlarından daha fazla ilgi çekiyor ve blog sıralama kapasitenizi artıracak. Ancak bir blog yorumu Spam olarak adlandırılan bir satış sayfası değildir. Diğer bloglara yapılan yorumlarda, yalnızca kendi blogunuza gelen trafik için yararlanılmalıdır. Bir blog yorumunda bağlı kuruluş bağlantılarını ve teklifleri tanıtamazsınız.Source by Deon Christie