Bloglar

Blogculuk İşletmeniz İçin Neden Bu Kadar Önemli?

Her hafta PMA topluluğumuzun tadını çıkarması için bir blog yazıyoruz, sonuçta, vaaz ettiğimiz şeyleri uygulamaya çalışıyoruz – blog oluşturma işiniz için çok önemli. Ama neden?

Buna geri dönelim ve ilk önce blogunuz için ilham kaynağı bulma hakkında konuşalım, çünkü bunun zor kısım olduğunu düşünüyorum. Hemen hemen herkes aynı şekilde başlar, ilk birkaç blog muhteşemdir, ve sonra içerik için mücadele etmeye başlarsınız ve yazılar daha sporadik ve daha sonra devamsız hale gelir. Şimdi, yazmaktan gerçekten nefret ediyorsanız ve blog yazmak bir angarya ise, yazmayı seven birinin yardımını alın, buna değer.

Blog stratejimiz nedir? Konular nereden geliyor? İşte yaptığımız şey:

1. Müşterilerle yapılan görüşmeler ilham verir – Soruları (ve mücadeleleri) benzersiz değildir ve genellikle ilginç bloglar oluşturur.

2. İçeriğimizi, genel sosyal medya stratejimizin bir parçası olarak önceden planlıyoruz. Bloglarımız sosyal medya yayınlarımıza bağlanır ve bu sayede Facebook canlı videolarımıza bağlanır, hepsi birbiriyle bağlantılıdır ve bu nedenle bir dereceye kadar planlama vardır. Stratejide hepimizin bir parçası olduğu için, ekibimizi hayal kırıklığına uğratmamamız için motive eden, birbirimize karşı sorumluluk vardır.

3. Okuruz – çokça okuruz ve yazdıklarımıza yansır. Genellikle aynı kitabı okuyan bir grup var ve kitabı müşterilerimiz için nasıl yorumladığımızla ilgili tartışmalar bloglarımızda ilginç bir şekilde yansıtıyor.

4. Bunu yapmak için zamanı bir kenara ayırdık – evet, genellikle Pazar öğleden sonraları büyük bir tencereye kahve ile.

5. Her seferinde birkaç tane yaratıyoruz, bu yüzden bir haftayı kaçırdığımızda bir arşivimiz var.

Şimdi, neden üzerine …

1. Bloglar web sitenize trafik çeker. Blogunuzu web sitenize yayınlarsanız ve ardından Facebook / Twitter / LinkedIn yayınlarını blogunuza geri bağlarsanız, bu üç kaynaktan gelen gözler web sitenize geri döner. Sitenize bir potansiyel müşteri mıknatısı ekleyin ve şimdi potansiyel müşteriler topluyorsunuz.

2. Bloglar pazarınıza bağlanmanıza yardımcı olur. Bunu bu şekilde düşünün, bugün oturmak ve size her şeyi anlatmaktan hoşlanacağım bir şey hakkında blog yazıyorum, ancak bu olması muhtemel değil. Ancak, sizinle bu sohbeti yapmak benim için önemlidir. Benim tutkulu olduğumu, web sitemizde "duyduklarından" farklı bir sesle paylaşmama yardımcı oluyor. Blogumda hikayeler anlatabilir, ilgili bilgileri paylaşabilir ve size kişiliğim hakkında biraz daha bilgi verebilirim. Küçük bir şekilde bile, bağlantı kuruyoruz.

3. SEO – web sitenizdeki taze içerik, SEO ile yardımcı olur. Seçtiğiniz kelimelerle kasıtlı olarak buna ekleyin ve Google'ın arama motoru sizi sevecektir.

4. Kendinizi bir endüstri lideri olarak gösterin – bildikleriniz ve sizi benzersiz kılan şeyler hakkında blog. Sektöre özgü ilgili ve zamanında içerik, markanızı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

5. Blogunuz bir öncü oluşturma aracıdır. Burada web sitenize trafik çekmek için 1. maddeyi kullanalım ve çok az kullanımın olduğu bir ipucunu paylaşacağım ama şüphesiz çok çalıştığınız değerli e-posta adreslerini toplamanıza yardımcı olacak.

Sitenize bir ziyaretçiniz varken ortaya çıkan bir müşteri adayı mektubu yarattığınızı ve bir beslenme koçu olduğunuzu varsayalım ve bu müşteri adayı arayan meşgul aileler için ücretsiz bir indirilebilir çalışma sayfası olduğunu varsayalım. Bir bütçeyle daha iyi yemek için, bu harika bir kaynak! Ancak, az önce yayınladığınız blog, yemek pişirmek için yeterli zamana sahip olan tek kalıplar için yazılmış, ancak yağ oranı düşük, tadı yüksek, zarif ve besleyici yemekler arıyor. Önde gelen mıknatıs pop-up'ınız bu pazara hitap etmeyecek, ancak oradaki tek kalıplara hitap eden bir program geliştiriyorsunuz.

İşte bahşiş. Blog onları sitenize getirdiyse, neden o blogda yer alan tariflerle indirmeye erişmek için yeni bir bağlantıya sahip değilsiniz? "Sadece daha fazlasını bekleyin! Ve size uğramak için özel bir bonus olarak e-posta ile göndermeyi çok isterim" olarak düşünün. Ve onunla gerçekten eğlenmek istiyorsanız, bu listeyi bölümlere ayırın;

Sizinle içerik paylaşmayı çok seviyoruz! Bu e-postaları konu önerileriyle gelmeye devam edin – biz onlarla çalışıyoruz! İşinizde size yardım ettiğimizi bilmekten daha değerli bir şey yoktur.Source by Peg Murrah