Bloglar

 Blog'u Bir İşletmeye Dönüştürme

Blogcular bloglamayı çok sever. Hepsi çabaları için para kazanmak için şaşırtıcı ve ilgi çekici içerik yazma tutkularını birleştirmek istiyor. Son on yılda, bunu yapmanın çok sayıda yolunu buldular. Söylemeye değer bir şey, bir blogu bir işletmeye dönüştürmek için, seçilen yöntem setinin niyet ve içeriğindeki içerikle tam olarak uyması gerektiğidir. Blogcularda, hedef kitlelerini doğru elde etmede tamamen başarısız olan sayısız örnek var ve siz bundan kaçınmak istersiniz.

İlk birkaç dolarınızı elde etmenin en yaygın yöntemlerinden biri bir abonelik veya ücretli üyelik modelidir. Nadiren işe yarıyor, çünkü çoğunlukla İnternet’e göz atan insanlar, ücretsiz olarak bulabildiklerinde fazladan içerik ödemeyi umursamıyorlar. İnternet çok büyük!

İçeriğiniz ziyaretçileriniz ve okuyucularınız için benzersiz ve değerli değilse, aylık gelirinizi yükseltmek için yöntemler değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

Deneyimli blogcular için en iyi kullanılan yöntemlerden bazıları şunlardır:

* Kitap, gömlek, kupa, bardak, hemen hemen blogun markasını veya logosunu içeren her tür ürünü satma

* Blog veya diğer kaynaklardan doğrudan ürün veya hizmet satmak

* Okuyuculara bağış dağıtma yolları sunmak – Patreon'u düşünün

* PPC fırsatları için ortaklık programlarına katılmak ve katılmak

* Blogunuza diğer şirketleri tanıtmak için reklam satmak

Bu olağanüstü yöntemlerden birkaçından bahsedeceğiz ve aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklayacağız:

Bağlı programlar

Affiliate programları mükemmel çalışır, çünkü banner yer tutucularınızı satın almak isteyen kişiler için Google AdWords’le aynı işi yaparsınız. Temel olarak blogunuza bir hizmet veya şirket için bir reklam yüklemek için ödeme yapılır. Bağlı kuruluş programlarındaki fark, yalnızca bir veya iki reklama yapılan tıklamalar için ödeme almamanız, ancak ziyaretçilerinizi reklamlarınız aracılığıyla yapılan satın alma işlemlerinizdir.

Blogcular için çok çekicidirler çünkü satış için çok çeşitli ürünler sunan (bazıları blogunuz aracılığıyla satabileceğiniz binlerce web sitesi (Amazon ve BN.com gibi)). Bu web siteleri daha sonra blogunuz üzerinden yaptıkları her satış için size ödeme yapar.

Mağazacılık

Blogunuzun iyi içeriği, resimleri, logoları, insanların zevk alabilmesi için bir kupa veya tişört üzerine yazdırılabilir herhangi bir şey olması durumunda, blogunuzun yardımıyla markalı bir ürüne para yatırmayı düşünmelisiniz. Bu tür promosyonlara sahip olmak her zaman iyidir, çünkü bunlar yalnızca izleyicilerinizle genel olarak bağlantı kurmak için değil, kendinize fazladan para kazanmak için de iyidir.

Mini dükkanınızı kurmanın en kolay yöntemleri, çevrimiçi mağazacılıkta uzmanlaşmış web sitesi ile ortaklık kurmaktır. Satmak istediğiniz her ticari ürün, üzerinde markalamanızla birlikte, bu özelleştirilmiş web sayfalarında otomatik olarak görüntülenir; böylece ziyaretçiler, sitenizin bir çevrimiçi satıcı değil, satıcınızı satacağı anlamına gelir. Bu yöntemin en büyük yararı, okuyucularınızın herhangi bir şey yapmanıza gerek kalmadan ürün satın alabilmesidir. Tek göreviniz mağazayı kurmak. İşbirliği yaptığınız çevrimiçi hizmet gerisini halleder.

Talep üzerine en popüler markalaşma hizmetleri:

* Markalar

* CafePress

* Doğrudan Hatlar

* Zazzle

Görüntülü Reklamlar İçin Satış Alanı

Blogunuzdan para kazanmanın klasik yolu budur. Reklam alanı satmak, reklamlarınızı blogunuza yerleştirirseniz, blogunuzla en çok ilgilenenlerin para ödeyeceği anlamına gelir. Çok sayıda gelen trafiğiniz varsa, daha fazla bilgi alırsınız.

Bu, blogunuzun çekici olmasını istiyorsanız, blogunuzun reklamverenle alakalı içeriğe sahip olması gerektiği anlamına gelir. Örneğin Google AdSense’e kaydolmak, biraz para akıtmanın en kolay yoludur. Ancak yerleşik bir blogcu olarak, reklam ağlarına bakmak isteyebilirsiniz.Source by Estefania Leon