Bloglar

 Blogunuz için Arama Motoru Optimizasyonu

Web siteleri ve portallar için arama motoru optimizasyonu hakkında birçok makale okuduğunuzdan eminim. Kendi bloguna ne dersin? Geleneksel SEO tekniklerini blogunuza uygulayabilir misiniz? Cevap "Evet" olabilir.

Blog, esnekliği ve kolay içerik yönetimi nedeniyle günümüzde giderek daha popüler hale geldi. Bloglar ve blog gönderileri genellikle arama motorudur; çünkü metin, bağlantılar ve benzersiz bilgiler bakımından zengindirler. Genel olarak Bloglar, arama motorları tarafından düzenli olarak güncellenen günlük bilgi parçacıkları olarak bilinir, bu nedenle arama sonuçlarında çok fazla öncelik kazanırlar.

Peki blogunuzu nasıl daha iyi optimize edebilirsiniz?

Bir blogu optimize etmek, bir web sitesini optimize etmeye benzer. Ancak hangi Blog servisini kullandığınıza bağlı olarak, örneğin Blogspot, WordPress, typepad; sonuç ve etkinlik biraz farklı görünebilir.

Aşağıda yapılacaklar ana işlemlerinden bazıları şunlardır:

1. Blogunuzu ayarlarken, birincil anahtar kelimenizin blog etki alanında olduğundan emin olun. Hangi blog servisini kullanıyor olursanız olun, bu bir zorunluluktur.
Örneğin, arama yapanların sizi "Ünlü" anahtar kelimesine göre bulmasını istiyorsanız, alan adınızın / alt alan adınızın içinde olduğundan emin olun.

2. Konunuza ve blog temanıza odaklanmaya çalışın. Blogunuz teknolojiye yönelikse, yalnızca teknolojiyle ilgili konulara odaklanın. İçeriği karıştırmak, SEO'da gerçekten yardımcı olmuyor. Bir blogun avantajı, ilanın sıklığından kaynaklanıyor. Arama motorları, günde 3-4 kayıt şeklinde benzerlikler bulursa, o siteye girerken çok aktif olacaktır. Blogun konusuna bağlı olarak, web’deki popüler bir konuyla ilgili olması durumunda, blogunuzu sıralamalarda artırabilirsiniz.

3. Blogunuzda, her zaman & # 39; link baiting & # 39; olarak bilinen ilginç başlıklar kullanın. Başlığınız, konuyla ilgili daha fazla okumak için okuyucunun aklında bir ilgi yaratmalıdır.
4. Belirli anahtar kelimeleri vurgulamak ve vurgulamak için etiketleri kullanın.

5. Diğer popüler ilgili Blog'lara bağlanın ve sizinkine geri dönmelerini isteyin.

6. WordPress kullanıyorsanız, Permalinks'ten tam olarak yararlandığınızdan emin olun. Bağlantıdaki başlığınızla birlikte hoş bir yapı kullanın.

7. Google tarafından web yöneticileri için sağlanan bir özellik olan Google Site Haritalarını kullanın. Google site haritası, blogunuzu google’da iyi bir şekilde dizine eklemenize yardımcı olacak.

8. Arama motoru için taze içerik ve linklerden daha iyi bir yiyecek yoktur. Bu yüzden sık sık güncelleme ve tüm ünlü toplayıcılara "Ping" göndererek herkesin bilmesini sağlayın.

Blogunuzu arama motorları için optimize etmenin birçok yolu vardır. Ancak ne yaparsanız yapın, yazmaya devam ettiğiniz sürece mevcut etki alanınıza ve blog hizmetinize veya sisteminize bağlı kaldığınızdan emin olun. Başka bir yere taşınırsanız, çok sayıda okuyucu kaybedebilirsiniz.Source by Amit Patel