Bloglar

Blogunuzdan Nasıl Para Kazanırsınız?

Çok sayıda blog yayınınız ve okuyucunuz olduğunda, blogunuzdan para kazanma zamanı gelmiştir. Her şeyden önce blogunuzun fikirlerinizi paylaşmak ve izleyicilerinize değer vermekle ilgili olması gerektiğini, sadece biraz ekstra para kazanmakla ilgili olmadığını unutmayın.

Blogunuzu para kazanmaya başlamanın 5 yolu.

1. Kendi Ürün veya Hizmetlerinizi Satın

Blogunuzdan para kazanmanın en hızlı yollarından biri, kendi ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satmaktır. Okuyucularınız blogunuzda yararlı tavsiyeler sunduğunuzu biliyorsa, sizden daha fazla bilgi almaya hazır olacaklardır, çünkü onların sorunlarına veya arzularına bir çözüm öneriyorsunuz.

E-Kitaplar, raporlar, eğitim videoları vb. Gibi bilgi ürünleri üretebilirsiniz. Okuyucularınız satın aldıktan hemen sonra bunları indirebilir. Bilgi ürünleri ile ilgili en güzel şey, onları bir kez üretmeniz ve tekrar tekrar satmanız olabilir.

2. Satış Ortaklığı Ürünleri Satın

Bir ortak olarak başkaları tarafından yaratılmış ürün veya hizmetleri satıyorsunuz. Bunlar dijital bilgi ürünleri veya müşterinin kapısına teslim edilen fiziksel ürünler olabilir.

Bir bağlı kuruluş, birisinin özel bağlı kuruluş bağlantısı aracılığıyla satın aldığı her üründen satış yüzdesi kazanır. Blogunuzu para kazanmanın en kolay yollarından biri çünkü ürün sahibi tümüyle ilgilendiğinde ödeme sistemleri, ürün teslimatı veya müşteri soruları hakkında endişelenmenize gerek yok.

3. Google AdSense

Blogunuza para kazandırmak için üye olabileceğiniz çeşitli reklamcılık ağları vardır. Google AdSense, en popüler ağlardan biridir. Reklamları blogunuza yerleştirerek ziyaretçileri tıklamaları için teşvik edebilirsiniz. Ardından her tıklama size Google’ın sağladığı karların bir payını kazandırır. Birkaç tıklama size çok fazla kazandırmayacak olsa da, yüksek miktarda trafik akışı ve tıklamalar gerçekten önemli miktarda toplayabilir.

4. Reklam Alanını Satın

Bazı popüler bloglar bloglarında reklam alanı satar. Reklamverenler, afişlerinden birini hedef kitlelerine ulaşan popüler bloglara yerleştirmek ister. Blogunuza getirdiğiniz trafik numaralarına ve blogunuzda bulunan ana alana göre ödeme alırsınız.

5. Ürün Yorumları

Hem ödemeli ürün incelemelerini hem de bağlı kuruluş ürünlerinin ücretsiz incelemelerini yapabilirsiniz. Tüm incelemelerde dürüst olmak, ödenmesi veya ödenmemesi önemlidir. Okuyucularınızı referanslar için isteyin ve FourSquare ve Yelp gibi sitelerde olumlu eleştiriler almayı hedefleyin. Bu, nişinizdeki bir uzman olarak ününüzü geliştirmenize yardımcı olacak ve sizden daha fazla kişiden sizden inceleme istemesini teşvik edecektir.Source by Jon Allo