Haberler

Büyük sağanak İngiltere’de seyahat kaosuna neden oluyor Ulusal Haber – Ulusal Haber Son Dakika Haberleri


Sağanak yağmur İngiltere’nin bazı bölgelerinde ulaştırma ağında bozulmaya neden oldu, tren ve yol kullanıcıları belirli rotalarda seyahat etmeye çağırıldı.
Birçok demiryolu hattı su baskını nedeniyle engellendi ve binlerce taşıtın Cuma sabahı işe gitme mücadelesiyle yüzleşmesine neden oldu, Yorkshire ve Kuzey Batı özellikle etkilendi.
Bu, Sheffield’den Moorthorpe, Lincoln, Doncaster ve Goole üzerinden Leeds gibi yerlere kadar olan hatları içerir.
Trenler ayrıca Manchester Piccadilly-Cleethorpes, Leeds-Doncaster ve Hebden Bridge-Rochdale gibi rotalarda da çalışamamaktadır.
Karayolu kapanması ve güvenli olmayan sürüş koşulları nedeniyle demiryolu değiştirme otobüsü hizmeti verilmemektedir. Araçlara derin sularda sürüş yapmamaları da tavsiye edilmiştir.
İngiltere’nin demiryolu altyapısına sahip olan Network Rail, parça incelemelerinin “mümkün olduğunda” gerçekleşeceğini söyledi.
Demiryolu şirketi Northern, birçok alanda hava durumuna rağmen bozulmaların hafta sonuna kadar devam edebileceği konusunda uyardı.
Bir sözcü şöyle devam etti: “Hala sel yolunda gitmemeleri için müşterilere birkaç rotada seyahat etmelerini öneriyoruz, çünkü demiryolu ve karayolu seyahatlerini oldukça zorlaştırıyor.
“Network Rail’teki iş arkadaşları izleri inceliyor ve onları normale döndürmek için çok çalışıyorlar, ancak şu anda, etkilenen rotalarda hizmetleri ne zaman çalıştıracağımıza dair hiçbir tahminimiz yok.”
O, Kuzey’in “mümkün olduğunca çok sayıda hizmet vermeye çalışacağını” ekledi.
Havanın çarptığı diğer tren şirketleri arasında CrossCountry, East Midlands Demiryolu, LNER, Merseyrail, TransPennine Express, Galler ve Chester’a Ulaşım ve Virgin Trenleri bulunmaktadır.
Sağanak yağışlar ayrıca, çeşitli yollar engellendiğinden ve bazı araçlar taşkın sularında terk edildiğinden yollarda da bozulmalara neden oldu.
Sheffield Belediye Meclisi, 14 yolunun sabah 7’den itibaren sular altında kalması nedeniyle yolların kapalı olduğunu ve sürücülerin daha fazla özen göstermelerini istedi.
Yolların altı, sabah 8: 20’de yeniden açıldı.
RAC sözcüsü Simon Williams şunları söyledi: “Herhangi bir sele rastlarsanız, felakete zarar veren hasara yol açabileceğinden çok derin sularda sürülmemenin bilincinde olun.
“Kaldırım veya yol işaretlerine bakarak derinliği değerlendirmeye çalışın ve geçmenin güvenli olduğuna karar verirseniz, bir yay dalgası yaratmayacak şekilde sabit bir hızda sürün ve yolun en yüksek bölümünü kullanmaya çalışın. Herhangi bir şüphe varsa, o zaman geri dönmek ve başka bir rotaya geçmek muhtemelen en iyisidir. ”
AA sözcüsü Ben Sheridan şunları söyledi: “Yoğun hafta sonu trafiğiyle birleşen şiddetli yağmur bazı zorlu sürüş koşullarına neden olabilir. Sürücülerin otoyollarda bile ekstra özen göstermesi ve gecikmeler beklemesi gerekecek.
“Sürüş koşulları çok şiddetli yağışlar sırasında hızla bozulabilir, drenajlar su basabilir veya tıkanabilir ve durgun su ile yüzey spreyi, görünürlük azalır ve potansiyel olarak taşmaya neden olabilir.”


Facebook Adresimiz: https://www.facebook.com/kamukariyer

Twitter Adresimiz: https://twitter.com/KariyerKamu

Bizi Takip edin ve Yorum yapmayı unutmayın.

Ulusal Haber

https://www.nationalhaber.com/buyuk-saganak-ingilterede-seyahat-kaosuna-neden-oluyor-ingiltere-haberleri-ulusal-haber/