Haberler

Coldplay yeni bir albüm turlamayacak, konserlerin ‘sürdürülebilir’ olmasını isteyin Ulusal Haber – Ulusal Haber Son Dakika Haberleri


İngiliz grup Coldplay, yeni albümlerini tanıtmak için bir tur atmayacak, ancak konserlerini çevresel olarak sürdürülebilir hale getirme konusunda çalışıyorlar, baş solisti Chris Martin.
“Sarı”, “Cennet” ve “Viva la Vida” gibi şarkılarla tanınan rock grubu, sekizinci stüdyo albümü “Everyday Life” ‘ı Cuma günü yayınlayacak. 52 dakikalık kayıt, “Gündoğumu” ve “Gün Batımı” olmak üzere iki yarıdan oluşuyor.
Martin, İngiltere’deki yayıncı Ürdün’deki BBC’ye verdiği demeçte Martin, “Bu albümü gezmiyoruz. Turumun nasıl sürdürülebilir olabileceğini, ancak aktif olarak nasıl faydalı olabileceğini araştırmak için gelecek veya iki yıl boyunca zaman alıyoruz.” Coldplay, albümün çıkışını işaretlemek için Cuma günü iki gösteri yapacak.
“Bizim hayalimiz tek kullanımlık plastik içermeyen bir şov yapmak, büyük ölçüde güneş enerjisiyle çalışan olması.”
Coldplay, albümü tanıtmak için Pazartesi günü Londra’daki Doğal Tarih Müzesi’nde bir defalık bir gösteri yapacak. Tüm performans gelirleri, çevresel yardım kuruluşu ClientEarth’e gidecektir.
Gösteri için bir basın bülteni, “Bunun, grubun ‘Gündelik Yaşam’ döneminin tek İngiltere gösterisi olması bekleniyor.” Dedi.
Coldplay en son 2016-2017 yıllarında “A Head Full of Dreams” albümünü tanıtmak için dünya genelinde dolaştı.
Martin, “Hepimiz, her sektörde, işimizi yapmanın en iyi yolunun ne olduğunu bulmak zorundayız… En zor şey, işlerin uçan tarafı” dedi.
Tüketicilerden ve genç hayranlardan artan çevresel kaygılar arasında, birkaç müzik sanatçısı şarkı sözlerinde iklim değişikliğine değindi veya yeşil referanslarını geliştirmek için planlarını açıkladı.
Rockers 1975, genç İsveçli aktivistin iklim değişikliği konusunda uyardığı yaklaşmakta olan albümlerini takip etmek için iklim aktivisti Greta Thunberg ile birlikte çalıştı.
WWF koruma grubundaki İklim Değişikliği başkanı Gareth Redmond-King, “Dünyaca ünlü sanatçıların gezegeni korumak için adım attığını görmek harika.” Dedi.
“Hepimiz bu iklim ve doğa krizi karşısında örnek olarak liderlik etme sorumluluğumuz var – gezegenimizi gelecek nesiller için koruyacaksak, eylemsizlik bir seçenek değildir.”
      
            KAYNAK:
            Reuters haber ajansı
    


Facebook Adresimiz: https://www.facebook.com/kamukariyer

Twitter Adresimiz: https://twitter.com/KariyerKamu

Bizi Takip edin ve Yorum yapmayı unutmayın.

Ulusal Haber

Coldplay yeni bir albüm turlamayacak, konserlerin 'sürdürülebilir' olmasını isteyin | Haber Ulusal Haber