Haberler

Cumhuriyetçi sapı Rooney görevden alma hakkında “düşünüyor” Ulusal Haber – Ulusal Haber Son Dakika Haberleri


WASHINGTON: Başkan Donald Trump, geçen yıl kongre başkanının Florida eyaletindeki ev çiminde Cumhuriyetçi Rep. Francis Rooney’ye bir saldırgan çocuk verdi.
Başkan, “Beni savunduğunda seviyorum,” dedi. Şimdi farklı hissedebilir.
İkinci dönem Cumhuriyetçi Cuma günü yaptığı açıklamada, partisinde başkalarının ne olmadığını, yani Beyaz Saray genelkurmay başkanı Mick Mulvaney’in, Trump’ın Kiev’i Demokratlar’ın soruşturması karşılığında Ukrayna’ya yardım etmesini beklediğini açıkladı. 2016 seçimleri. Mulvaney daha sonra yorumlarının yanlış anlaşıldığını iddia etti, ancak Rooney kendisinin ve diğer Cumhuriyetçilerin bunları açıkça duyduğunu söyledi.
Rooney, bir telefon görüşmesi sırasında Mulvaney’den “Bir profesyonel teklif olduğunu söyledi” dedi. “Sadece ülkemizin gücünün ve prestijinin siyasi şeyler için kullanılması gerektiğini düşünmüyorum”
Roump, Trump’ın davranışının erişilmez olduğunu düşünüyor olup olmadığını sorduğunda Rooney, “Hala düşünüyorum.”
Bu soruya “hayır” den yoksun kalan herhangi bir şey, House’daki 197 Cumhuriyetçi’den sadece birinden bile olsa, çoğu Demokrat’ın Trump’ı ele alma dürtüsü arasında göze çarpıyor. Başkan, sadakatsizlik eylemleri olarak gördüğü şeyleri fark etmekten fazlasını yaptığını açıkça belirtti; yeniden seçim tekliflerini batırmakla tehdit ederek ve birkaç durumda bunu takip ederek Cumhuriyetçilere örnekler vermeye düşkün.
Cuma gecesi Trump, “CUMHURİYETÇİLER BİRLİKTE VE MÜCADELEYE ZARAR VERMELİDİR!” Cıvıldadı!
Siyasi açıdan kritik olan Michigan Temsilcisi Justin Amash, bu yılın başlarında Trump’ın görevden alınması için çağrılan ilk Cumhuriyetçi Cumhuriyetçi oldu ve partiyi bıraktığında, Trump’ın yörüngesindeki tepkiler hızlı oldu.
Ancak bu, Trump’ın Ukrayna üzerindeki baskısına ilişkin vahiylerinden önceydi, bu da yıl sonuna kadar görevden alınmasını gerçek bir olasılık haline getirdi. Trump’ın Ukrayna’nın cumhurbaşkanı ile yaptığı çağrının kabaca bir metninin yayınlanmasından bu yana, birçok mevcut ve eski idare yetkilisi Meclis görevden alma soruşturmalarından önce ifade verdi.
Sonra Mulvaney Perşembe günü konuştu. Rooney bir telefon görüşmesinde, genelkurmay başkanının yorumlarının, cumhurbaşkanına “şüphenin faydasını” vermesinin bir dönüm noktası olduğunu söyledi. GOP meslektaşlarının yeni sıkıntılı olduğunu söyledi.
Rooney, “Hepsi başkanın ne dediğini söyleyerek dolaşıyorlardı – bir teklifin olmadığını söyledi” dedi. “Dün bu manşete bakan birçok Cumhuriyetçi vardı. İnsanların bu konuda endişelendiğini düşünüyorum. ”
Rooney, yorumları için Beyaz Saray’dan herhangi bir geri dönüş almadığını, ancak yaptığı aramaların yaklaşık yarısının ateşli Trump destekçilerinden gelen “bazı düşmanca” olanlar da dahil olmak üzere, kritik olan seçmenlerden olduğunu söyledi.
Sadece bir yıl önce, Estero’daki bir başkanlık mitinginde Trump, Rooney’yi “televizyonda benim için çok iyi bir adam” olarak övdü. Bu adam özel. Harika bir iş adamıydı. Şimdi harika bir kongre üyesi, Francis Rooney. ”
Devam etti: “Beni savunduğunda onu seviyorum. O acımasız. İşi bitirdi değil mi Francis? Teşekkür ederim dostum.”
65 yaşındaki Rooney, Cumhuriyetçi kuruluşun sağlam bir üyesi olan Dış İlişkiler Komitesinin bir üyesidir. Meclisin en zengin üyeleri arasında geçen yıl ikinci dönemini oyların yüzde 62’si ile kazandı. Dış politikası iyi niyetli değildi, Başkan George W. Bush’un altındaki Kutsal Görüş’ün elçisi olarak hizmetinden geliyor.
Resmi biyografisi, uzun süredir GOP ile olan bağlantısının hikayesini anlatıyor. 1984 yılında, aile Rooney Holdings Inc’i kurdu. Şirketin yan kuruluşlarından biri, Bush ve babası George HW Bush, Dallas Cowboys ve Houston Texans futbol stadyumları, ABD Capitol Ziyaretçi Merkezi, Walter için başkanlık kütüphaneleri projeleri arasında sayılıyor. Reed Army Institute of Research ve Atlanta’daki Hartsfield-Jackson Havalimanı’ndaki uluslararası terminal.
Rooney bazen Trump eleştirmeni oldu. Cumhurbaşkanı, cumhurbaşkanının Meksika ile sınır duvarını finanse etmek için ulusal bir acil durum ilan etmesini engellemek için bu yılın başlarında Demokratik bir çabaya katılmak üzere 13 Meclis Cumhuriyetinden biriydi.
Cuma günü, Rooney artık Trump’ın savunucularından biri değildi, televizyonda ya da başka yerlerde.
CNN’den “Daha önce gri olan ve net olmayan her şey kesinlikle açıktır” dedi.


Facebook Adresimiz: https://www.facebook.com/kamukariyer

Twitter Adresimiz: https://twitter.com/KariyerKamu

Bizi Takip edin ve Yorum yapmayı unutmayın.

Ulusal Haber

Cumhuriyetçi sapı Rooney görevden alma hakkında “düşünüyor” Ulusal Haber