Half Life 3 geliştirme aşamasında olabilir Son Dakika

Oyun dünyası çok uzun bir süredir yeni Half Life oyununu bekliyor. Hatırlanacağı üzere Half Life 2‘de hikaye tam anlamıyla bitmemişti. Zaten bu yüzden Half Life 2 Episode 1 ve Episode 2 çıktı. Aslında Valve’in planı Episode 3 ile birlikte Half Life 2’nin hikayesini nihayete erdirmekti. Fakat bu da olmadı. HL 2 Episode 3 geliştirme aşamasındayken yapımı iptal edildi.

Bu durum Half Life Episode 3‘ün yerine direkt olarak Half Life 3’ün geleceği şeklinde yorumlandı. Lakin yıllardır beklenen HL 3 şimdiye kadar gelmedi. Onun yerine geçtiğimiz yıl spinoff tadında bir deneyim sunan Half Life Alyx yayınlandı.

Bir süredir pandemi nedeniyle Yeni Zelanda’da bulunan Valve patronu Gabe Newell bir televizyon programına konuk oldu. Sizin de tahmin edebileceğiniz üzere Newell’a Valve’in hali hazırda yeni bir oyun üzerinde çalışıp çalışmadığı soruldu.

Newell Valve’in şu anda birden fazla yeni oyun üzerinde çalıştığını ve önümüzdeki süreçte daha fazla oyun çıkaracaklarını söyledi. Üstelik çıkacak olan yapımlardan bazıları hikaye modu ile ön planda olan yapımlar olacakmış.

Bu da direkt olarak akıllara Half Life 3‘ü getirdi. Yoksa Valve yıllar sonra HL 3’ü geliştmeye mi karar verdi? Bunu muhtemelen önümüzdeki süreçte göreceğiz.Kamu Kariyer Son Dakika Kamu İş İlanları, Kamu Personeli Alım İlanları, Son Dakika Haberleri

Kamu Kariyer Son Dakika Haber Kaynak:CNN

Bir Yorum Yaz

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: