Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı | Kamu İş İlanları


Harran Üniversitesi Rektörlüğü öğretim üyesi alımı yapacaktır. Ayrıntılar haberimizin devamında

17 Kasım 2020 Salı 06:00

T.C. Harran Üniversitesi Rektörlüğü 13 profesör,  15 doçent ve  29 doktor öğretim üyesi alımı yapacaktır.
Profesör ve Doçent kadroları daimi, doktor öğretim üyesi kadroları ise süreli kadrolardır. 

Başvuru Bilgisi

Başvurular Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen yapılacaktır. Son başvuru tarihi 25 Kasım 2020 Çarşamba günüdür. Başvuru formu www.harran.edu.tr  adresinden temin edilecek olup pozisyonlar için ilgili linkler haberimizin sonunda verilmiştir. Şahsen yapılmayan müracaatlarve eksik belgeyle yapılan başvurular işleme alınmayacaktır.
2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Harran Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesinde belirtilen koşulları sağlayamayan öğretim üyeleri adaylarının başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Genel Şartlar

*Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gereklidir
*Lisans, Yüksek Lisans, Doktora veya uzmanlık belgesi ve doçentlik belgesinin noter veya resmi kurumlarca onaylanmış olması gerekir. E-Devlet kapısından (www.turkiye.gov.tr) alınan kare kodlu çıktılı öğrenim belgeleri geçerlidir.
*Açıktan atanacak adaylar daha önce çalışıp ayrıldığı kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesi ile Sağlık Kurulu Raporu ve Adli Sicil Kaydı belgesini başvuru sırasında diğer başvuru belgeleriyle birlikte teslim edeceklerdir.
*Adayların 3 aydan fazla Devlet Hizmeti Yükümlülüğünün bulunmaması ve birden fazla kadroya başvurmaması gerekir. Birden fazla kadroya başvuru halinde hiçbir başvurusu kabul edilmeyecektir.
İstenen Belgeler
*Bir adet vesikalık fotoğrafı 
*Nüfus cüzdanı fotokopisi
*Özgeçmiş
*Matbu başvuru formu
*Profesör kadrosuna başvuracak adaylar için :
-Lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık ve Doçentlik belgeleri  
-Yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan bir adet dosya  ve bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 6 (altı) adet CD veya taşınabilir flash bellek
*Doçent kadrosuna başvuracak adaylar için:
– Lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık ve Doçentlik belgeleri 
-Yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan bir adet dosya ve bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 4 (dört) adet CD veya taşınabilir flash gerekmektedir. 
Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adaylar için: 
-Onaylı lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgeleri 
-Askerlik durum belgesi 
-Yabancı dil belgesi 
-Yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan bir adet dosya ve bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 4 adet CD veya taşınabilir flash bellek 
Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların ayrıca Rektörlük Personel Daire Başkanlığı web sayfasında bulunan Harran Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesindeki puanlama çizelgesini eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurup başvuru dosyasına CD’lere veya flash belleklere yüklemeleri gerekmektedir.
Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adaylardan Yükseköğretim Kurumlarında en az bir yarıyıl ders vermiş olanlar, deneme dersinden muaf tutulacaklarından bu husus ile ilgili belgelerini müracaat dosyasında bulundurmaları gerekmektedir.

Başvuru Şartları

Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların ÜDS, KPDS, YÖKDİL’den veya Üniversitelerarası Kurulun kabul ettiği sınavların birisinden en az 55 veya eş değer puan almış olmaları zorunludur.

ogretimgorevlisi_1-001.jpgogretimgorevlis_2-001.jpg
Bilgi Edinme

Profesör ve doçent kadroları için Rektörlük Personel Daire Başkanlığının 0 414 – 318 3026 nolu telefonundan, doktor öğretim üyesi kadroları için ise ilgili Dekanlık ve / veya Yüksekokul Müdürlüklerinin ilgili telefonlarından
bilgi edinilebilir.

Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru Formu
Profesör Adaylarının Doldurması Gereken Beyanname
Doçent Adaylarının Doldurması Gereken Beyanname

Son Başvuru Tarihi: 25 Kasım 2020

Kamu Kariyer Son Dakika Kamu İş İlanları, Kamu Personeli Alım İlanları, Son Dakika Haberleri

Kamu Kariyer Kamu İş İlanları Kaynak:KariyerKamu

Bir Yorum Yaz

%d blogcu bunu beğendi: