Haberler

İngiltere işgücü piyasası: Çatlaklar ortaya çıkmaya mı başladı? Ulusal Haber – Ulusal Haber Son Dakika Haberleri


İngiltere’deki işverenlerin personel talepleri, Ekim ayında neredeyse sekiz yılda en yavaş oranla büyüdü, bir anket Cuma günü yaptığı açıklamada, İngiltere Merkez Bankası’ndaki (BoE) işgücü piyasasının gücünü kaybedebileceğine dair şüphelerin altını çizdi.
İşe Alım ve İstihdam Konfederasyonu ve küresel muhasebe KPMG aylık iş ilanları endeksi, Ocak 2012’den bu yana en düşük seviyesi olan Eylül ayında 52.6’dan 51.7’ye düştü.
Daha:
İngiltere Merkez Bankası oy bölünmesinden sonra İngiliz Sterlini aşağı düştü
İngiltere seçim rakipleri: Düello yapmak, maliye bakanının düşmesinden söz verdi
İngiltere’nin siyasi kargaşası devam ederse, BoE oranı düşülmeli
Perşembe günü, BoE’nin dokuz faiz oranı belirleyicisinden ikisi beklenmedik bir şekilde faiz oranlarını düşürmeye oy vererek, işgücü piyasasının – Brexit’in oylanmasından bu yana İngiltere ekonomisinin parlak noktası – olduğuna işaret etti.
BoE tarafından izlenen Cuma günkü REC raporu, çalışanların sekizinci ay için eylül ayına göre daha hızlı bir şekilde düştüğünü ve sürekli işe yerleştirildiğini gösterdi. Bu, iptal edilen Ekim Brexit’in son tarihinin önüne geçen bir iş yaratımı gösteren resmi verilerle toplandı.
KPMG İngiltere’nin başkan yardımcısı James Stewart, Brexit’in belirsizliğinin ve 12 Aralık’ta yapılması planlanan ulusal seçimin şirketlerin işe alım planlarını düşürdüğünü söyledi.
Stewart, “Sadece temkinli olan işletmeler değil, Ekim ayındaki iş arayanların kariyer değişikliği yapma konusunda giderek gergin olduğunu gördük” dedi.
Anket, daimi personel için başlangıç ​​maaşlarının, Eylül ayına göre daha yavaş da olsa Ekim ayında sert bir hızla yükseldiğini gösterdi.
Perşembe günü yayınlanan ekonomi için yeni bir tahmin setinde BoE, İngiltere’de – son 10 yılın en yüksek seviyesine ulaşan – ücret artışının önümüzdeki yıl biraz daha serinleyebileceğini düşündüğünü söyledi.
      
            KAYNAK:
            Reuters haber ajansı
    


Facebook Adresimiz: https://www.facebook.com/kamukariyer

Twitter Adresimiz: https://twitter.com/KariyerKamu

Bizi Takip edin ve Yorum yapmayı unutmayın.

Ulusal Haber

https://www.nationalhaber.com/ingiltere-isgucu-piyasasi-catlaklar-ortaya-cikmaya-mi-basladi-haberler-ulusal-haber/