Kamu İstihdam HaberleriSon Eklenen

İşsizlere 1471 TL Maaş Verilmesi İçin Yeni Kanun Teklifi Verildi Kamu İşçi Ve Memur Alım İlanları


CHP Milletvekili İlhami Özcan Aygun tarafından genç işsizler için kanun teklifi hazırlandı. TBMM Plan Bütçe Komisyonuna sunulan teklif ile işsiz gençlere kısa süreli de olsa mali destek sağlanacak.

Yükseköğretim kurumlarından mezun olan gençler iş bulmak için İşkur’a başvuracaktır. Mezuniyet tarihinden itibaren 7 ay geçmesine rağmen iş bulamayanlar talep ederlerse genç işsizlik ödeneği alabileceklerdir. Bu ödenek 9 y botunca ödenecektir. İşte bu teklif TBMM ‘de görüşüldükten sonra kabul edilirse genç işsizlik ödeneği almak mümkün olacaktır.

Ülkemizde 15-34 yaş aralığında 2 milyon 801 bin genç işsiz bulunmaktadır. Bunlardan üniversite mezunu olanların sayısı 957 bindir. Yani iyi eğitimli, nitelikli ve toplum yararına çalışacak olan gençler istihdama kazandırılamıyor. Yapılacak olan düzenleme ile üniversite mezunlarının iş bulana kadar psikolojik ve ekonomik açıdan rahatlaması hedefleniyor. 7 ay boyunca iş arayıp da bulamayanlara şartları sağlıyorsa 9 boyunca asgari ücretin yarısı kadar ödeme yapılacaktır. Böylece iş aramaya devam edilirken maddi olarak biraz rahatlamaları sağlanacaktır.

Teklif kabul edilirse İşsizlik kanunda değişiklik yapılacaktır ve genç işsizler için hüküm eklenecek. Böylece genç işsizlerin işsizlik maaşı alması amaçlanacak.

Web Sitemizde Yayımlanan ilanlar alıntı olup kaynağımız google arama motorudur. ilan başvurularına ilgili ilanı veren kurumun sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Facebook Adresimiz: https://www.facebook.com/kamukariyer

Twitter Adresimiz: https://twitter.com/KariyerKamu

Bizi Takip edin ve Yorum yapmayı unutmayın.

Kamu İş İlanları
Memur Alım İlanları