Haberler

Johnson, Kuzey İrlanda’daki işletmelere gümrük formlarını ‘bindirmelerini’ söyledi Ulusal Haber – Ulusal Haber Son Dakika Haberleri


Boris Johnson, Kuzey İrlanda’daki işletmelere gümrük beyannamelerini “depoya” koyabileceklerini, çünkü İrlanda Denizi’ni geçerken ticaret yapmak için “hiçbir engel” olmayacağını söyledi.
İngiltere başbakanı, Brexit Sekreteri Stephen Barclay’in Kuzey İrlanda ile İngiltere’nin geri kalanı arasındaki malların, Avrupa Birliği ile yapılan Brexit anlaşmasının bir sonucu olarak çeklerle karşı karşıya kalacağını söylemediğini belirtti.
Bay Barclay daha önce milletvekillerine “bazı bilgilerin” ve “asgari hedefli müdahalelerin” İngiltere’nin iki bölgesi arasında seyahat eden mallar için gerekli olacağını söyledi. çıkış terimlerinin bir parçası.
Ancak kişisel müdahaleye göre, Başbakan Muhafazakar taraftarlara ve Kuzey İrlanda’daki işlere göre devlet sekreteri’nin tavsiyelerinin doğru olmadığını söyledi.
Tory lideri, Manufacturing NI tarafından Twitter’da paylaşılan bir videoda, Para Çekme Anlaşması’nın bir sonucu olarak “form yok, çek yok, herhangi bir engel yok” dedi.
Bay Johnson, CIGA Healthcare’in sahibi olan Irwin Armstrong’dan “sabahları şirketime geri dönüp personelime Kuzey İrlanda’dan GB’ye gitmek için iyi ayrılmak için herhangi bir gümrük beyannamesi dolduramayacağımızı mı söyleyebileceğini” sordu.
Başbakan cevap verdi: “Yapabilirsin.”
“Biri bunu yapmanı isterse, başbakanı çağırmasını söyle, ben de bu formu çöp kutusuna atmalarını söyleyeceğim.
“İyileşeceksin” diye güvence verdi Bay Johnson. “Formlar, çekler, hiçbir engel bulunmayacak. Sınırsız erişime sahip olacaksınız.”
Cuma günü yapılan seçim kampanyası izindeyken, Johnson gazetecilere verdiği demeçte daha da açıklığa kavuştu: “Kuzey İrlanda ve GB’nin geri kalanı İngiltere gümrük bölgesinin bir parçası ve bir gümrük bölgesinde faaliyet gösteren mallar arasında kontrol yapılamıyor.
“Biz İngiltere’yiz. Bu tür kontroller yapmayacağız.”
Şirketi İngiltere’nin geri kalanında eczanelere her biri 100 £ ‘dan fazla değmeyecek şekilde küçük sevkiyatlar yapan Armstrong, eski Londra belediye başkanının “cevabında kesinlikle ciddi” olup olmadığından emin olmadığını söyledi.
İşadamı PA haber ajansına şunları söyledi: “Ona inanmak istiyorum, ama sadece bomba mı yapıyor ve Boris mi?
“Boris Johnson’ı yeterince iyi tanımıyorum, sadece kampanya izinde söyledikleriniz veya kesinlikle ciddi olup olmadığı”.
Başbakan, Brexit anlaşmasını Kuzey İrlanda için “büyük bir anlaşma” olarak övdüğü için eleştiriyle de karşı karşıya kaldı, çünkü İngiltere’nin geri kalanını çıkarmak istemesine rağmen “tek pazara erişim” sağlıyor.
Johnson, Perşembe günü Tory yandaşlarıyla dolu bir odaya: “Kuzey İrlanda’nın çok şey var.” Serbest dolaşımını sürdürüyorsunuz, tek pazara erişiminizi sürdürüyorsunuz, ancak anlaşmada da belirtildiği gibi, GB’ye sınırsız erişim .”
Liberal Demokratlar, bölgeyi İngiltere’nin diğer bölgelerine göre daha farklı muamele etmek isteme yorumlarının ardından Başbakan’ı eleştirdi.
AB ile yaptığı boşanma anlaşması, İngiltere’nin tek bir pazardan ve gümrük birliğinden ayrıldığını görecek, ancak zor bir sınırı önlemek için farklı kuralları izleyen Kuzey İrlanda ile görecek.
Lib Dems’in Brexit sözcüsü Tom Brake şunları söyledi: “Tek pazar ve hareket özgürlüğü çok önemlidir – Boris Johnson bile bunu kabul eder.
“Öyleyse neden onları AB üyeliğinin birçok faydasının bir parçası olarak İngiltere’nin tamamı için saklamıyor?” İngiltere için en iyi anlaşmanın şu anda sahip olduğumuz anlaşma olduğu açık – AB’de, ”dedi. Brexit karşıtı politikacı.
Başbakan Nottinghamshire Sutton-inn-Ashfield’da yayın yapanlar tarafından Cuma günü yaptığı yorumlar hakkında sorular sorulduğunda, Başbakan şunları söyledi: “Kuzey İrlanda’nın iyi bir anlaşma yaptığını ancak Birleşik Krallık’ın bütününde olduğu gibi, senden saklamayacağım. ”


Facebook Adresimiz: https://www.facebook.com/kamukariyer

Twitter Adresimiz: https://twitter.com/KariyerKamu

Bizi Takip edin ve Yorum yapmayı unutmayın.

Ulusal Haber

https://www.nationalhaber.com/johnson-kuzey-irlandadaki-isletmelere-gumruk-formlarini-bindirmelerini-soyledi-ingiltere-haberleri-ulusal-haber/