Bloglar

Karlı Bir Blog Nasıl Başlanır

Blogcu olarak gelir elde etmek mümkündür. Bazı blogcular bloglarından yılda bir milyon dolar kazanıyor, ancak birçoğu ortalama 50 bin ila 100 bin dolar arası gelir elde ediyor. Ayrıca, karlı bir blog'u nasıl başlatacağınızı biliyorsanız de yapabilirsiniz.

Teknolojinizi Akıllıca Seçin

Kârlılığınız söz konusu olduğunda önemli olan, yapmak istediğiniz şeyi yapmanıza izin veren teknolojiyi seçmektir. Örneğin, blogunuz söz konusu olduğunda kendi kendine barındırılan WordPress en iyi seçimdir, çünkü blog'a sahipsiniz ve kimsenin kurallarına uymak zorunda değilsiniz.

İhtiyacınız olan diğer şey, iş türünüzle çalışacak bir otomatik yanıtlayıcıdır. Başka bir deyişle, kullanmayı seçtiğiniz tüm teknoloji için tüm hizmet şartlarını ve ince baskıyı okuyun.

Zevk alacağınız karlı bir niş seçin

Herhangi bir şey hakkında içerik oluşturmanız gerekecekse, niş gibi sevmek çok iyi bir fikirdir. Milyon dolarlık bir kâr potansiyeliniz olsa bile, bundan hoşlanmıyorsanız, tutarlı olmayacak ve buna bağlı kalamayacaksınız. Bu konuda tutkunuz varsa, çok daha kolay olacak.

Kitlenizi İyi Tanıyın

Bir niş seçtiğinizde, kitlenin bir parçası olsanız bile, kitlenizi araştırarak ve onlarla etkileşime geçerek sürekli çalışın. Bir kitle oluşturduğunuzda, size tam olarak ne istediklerini söylemeye başlayacaklar, böylece büyüdükçe onlar için ürün ve hizmetler seçmek daha kolay olacak.

İhtiyaç duydukları ve istedikleri ürünleri tanıtın

Birçok insan işe geri döndü. Önce izleyiciyi seçmek, onların acı noktalarının veya sorunlarının ne olduğunu öğrenmek, sonra bu çözümleri takılmak istedikleri yerlerin önüne koyun. Bu her zaman kâr elde etmenin bir ürün yaratmaktan, ardından kitleyi bulmaya çalışmaktan daha basit bir yol olacaktır.

Değerli İçerik Sağlamada Tutarlı Olun

Konunuzu, nişinizi ve kitlenizi öğrendikten sonra, kitleye değer katan tutarlı içerikler oluşturmaya başlayabilirsiniz. Sattığınız ürüne sağlayabileceğiniz değere odaklanırsanız, bir harekete geçirici mesaj oluşturmayı ve çözüm olan ürünler sunmayı hala hatırladığınız sürece satışlar neredeyse otomatik olacaktır.

Pazarlama Seçeneklerinizi Anlayın

Ürününüze, hizmetlerinize ve nişinize bağlı olarak farklı pazarlama seçenekleriniz olacaktır. Çok kanallı bir pazarlama yaklaşımı kullanmak isteyeceksiniz. Bazıları serbest pazarlama, bazıları ücretli pazarlama, bazıları influencer pazarlama vb. Tek bir pazarlama yöntemine güvenmekten daha ileri gidecektir.

Klavyenizin arkasından çıkın

Kitlenizi oluştururken, daha fazla büyümek istiyorsanız sadece bilgisayarınızın arkasında kalmakla kalmayıp, görülmeyi ve duyulmayı seçmeye başlamanız gerekir. Bugün, canlı etkinlikler, web seminerleri, yüz yüze seminerler ve daha fazlası, otoritenizi artırmanın, topluluğunuzu oluşturmanın ve kitlenize tanıtmak için ürün ve hizmetlerle ilgili daha fazla fikir bulmanın önemli yollarından biridir.Source by Jon Allo