Bloglar

Kendi Blogunuzla Para Kazanmanın 10 Kanıtlı Yolu

Bazı insanlar bloglara sahipler, ancak onlardan nasıl para kazanacaklarını bilmiyorlar. Bunun temel nedeni, potansiyel müşterilerin bloglarını finanse etmeleri için nasıl dikkat ve cazibe oluşturacaklarının farkında değillerdir. İyi planlanmış ve yönetilen bir blog, finansal geleceğiniz üzerinde size özgürlük ve kontrol sağlayabilir. Belirli blogların vaatlerinin etkin bir şekilde takip edilmesi ve 'nasıl yapılır' kılavuzlarının takip edilmesiyle, gerçekten bankaya kadar gülümseyebilirsiniz. Bu notta, aşağıdaki tartışmada, kendi blogunuzla para kazanmanın kanıtlanmış 10 yöntemine bakacağız.

1. Google AdSense

Google AdSense, blog ve web sitesi yayıncıları göz önünde bulundurularak tasarlanan çok önemli bir araçtır. Google AdSense, Tıklama Başı Maliyet (TBM) ve Tıklama Başı Kazanç (EPC) ile çalışır. Blog yayıncıları, sitelerinde görünen Reklamlara yapılan tıklamalar için temel olarak ödeme alırlar. Bloglarını yaratan ve bloglarını koruyabilen herkes bu fantastik fırsattan yararlanabiliyor. Aracın sizin avantajınıza nasıl kullanılacağını gerçekten biliyorsanız, çok fazla gelir elde edebilirsiniz.

2. Amazon Ortakları

Amazon ortakları, esas olarak, reklamveren (siz) ile perakendeci (Amazon) arasındaki bir anlaşmayı içeren bir programın bağlı sistemidir. Reklamveren katılımı pazarlar ve bir anlaşmaya dayanarak satıcı tarafından ödenir. Daha da önemlisi, amazon çalışanı, ilgilenen bir alıcı online olarak verilen bir bağlantıyı tıkladığında ve bir satın alma işlemi yaptığında bir miktar komisyon alır. Blogunuzda mümkün olduğunca çok sayıda ürün bağlantısını pazarlayabilir ve bazı Amazon ürünlerini satabilirseniz, blogunuzda gerçekten iyi para kazanmanız mümkündür.

3. e-Kitaplar

e-Kitaplar temelde yumuşak kopya biçiminde olan ve bir internet bağlantısı üzerinden indirilebilen kitaplardır. E-Kitapların oluşturulmasının birkaç yolu vardır. Yazarları çalıştırabilir, kendiniz yazabilir veya hatta bir kamu malı içeriği kullanabilirsiniz. Konsantrasyon alanınızdan bağımsız olarak e-Kitaplarınızı satın almak için her zaman çok sayıda hazır alıcı vardır. Blogunuzla, aslında e-Kitaplarınızı satabilir ve para kazanabilirsiniz ya da e-Kitapları diğer yazarlara satmayı seçebilirsiniz ve bir komisyonda ödeyeceklerdir.

4. Sponsorlu İçerik

Sponsorlu içerik genellikle marka sponsorluğundaki videoların ve makalelerin sosyal medya platformlarında ve etki alanlarında ve yayıncılarda göründüğü yerel bir reklamcılık yöntemidir. Sponsorlu içeriğiniz olduğunda, genellikle pazarlarken aklınızda tutmanız gereken bir çok şey vardır. Öncelikle, içeriğiniz için mükemmel bir zamanlama yapın, içeriği hedef kitlenize bağlayın, içeriğe değer katmak ve tonu rahat ve orijinal tutmak için yüksek kaliteli içerikler kullanın. Büyük markaların marka sponsorluğundaki makalelerini her zaman bulabilir ve blogunuzda reklamını yayınlayabilirsiniz. Böylece, gerçekten de önemli miktarda para toplayabilirsiniz.

5. Bağlamsal Reklamlar

Bu, esas olarak, mobil cihazların tarayıcılarında görüntülenen içerik gibi, web sitelerinde görünen reklamları içeren bir hedefli reklam biçimidir. Özetle, içeriksel reklamlarda, sistem, anahtar kelime hedeflemesine bağlı olarak sitenizin içeriğiyle yakından alakalı reklamlar görüntüler. İçeriksel reklamlarda normalde tıklamaların her biri için ödeme yapılır. Blogunuzda gösterilen önemli sayıda içeriğe dayalı reklam elde ederseniz, tıklama sayısına bağlı olarak nispeten iyi para kazanabilirsiniz.

6. Banner Reklamları

Bu, bir web sayfasında sütun, çubuk veya kutu biçiminde görünen bir reklamdır. Bir banner reklamın ana işlevi, bir markayı tanıtmak veya daha da önemlisi ana siteden gelen ziyaretçileri, reklamverenin web sitesinde reklam vermesidir. Bir pankartın asıl işlevi sitenize trafik eklemektir ve bu sayede pazarlama anlaşmanızı imzalayabilirsiniz. Blogunuz için trafik ne kadar fazlaysa, o kadar iyidir. Trafik yoğunluğu yüksek gelir demektir.

7. Çevrimiçi Kurslar

Bir çevrimiçi kurstan bahsettiğinizde, esasen bildiklerinizi satmanın bir yöntemidir. Yeteneğiniz veya insanlara gitar çalmayı öğretme, ekmek pişirmeyi veya belirli bir yazılımı nasıl kullanacağınızı öğretmek gibi herhangi bir sanat türü olabilir. Blogunuzla, çevrimiçi kursunuzu çok kolay bir şekilde satabilirsiniz. Elbette web sitenize trafik artan dünyadaki birçok kişi tarafından öğrenilebilir. Bu sayede blogunuzda çok para kazanabilirsiniz.

8. Ücretli Web Semineri veya Canlı Etkinliği Tanıtın

Ücretli web seminerinin tanıtımı temel olarak bir web konferansı, çevrimiçi toplantı veya çevrimiçi yapılan bir sunumun tanıtımını ifade eder. Canlı etkinlikler, hem katılımcılar hem de sunum yapan kişiler için her zaman avantajlıdır. Canlı olayları teşvik etme konusunda göz önünde bulundurulması gereken hususlardan biri hedef kitledir. Web semineri ile ödenen etkinliklerin tanıtımı yoluyla, blogunuza trafik gönderir ve bu sayede reklamvereniniz tarafından ücretlendirilirsiniz.

9. Yorum Yazmak için Para Kazanın

Bazı markalar insanları ve ürünleri hakkında yorum yazmaları için insanları işe alıyor. Buna ek olarak, hem olumlu hem de olumsuz yorumları kanıtlamak için daima dürüst olmalısınız. Önemli olan, diğer serbest platformlar aracılığıyla, farklı markalar için inceleme yazma işleri de alabilirsiniz. Eğer işinizde tutarlıysanız, bu aslında size iyi para kazandırabilir. İhtiyacınız olan tek şey kendinize uygun ipuçları ile donatmak.

10. Danışmanlık Hizmeti

Danışmanlık hizmetleri temel olarak belirli bir alanda uzman tavsiyesi sunan profesyonel uygulamaları ifade eder. Blogunuzla ilgili olarak uzmanlaşabileceğiniz ve önerilerde bulunabileceğiniz birçok alan var. Danışmanlık hizmetleri ile para kazanmak, önce deneyiminizi ve becerilerinizi icat ederek başlar. Yeteneğiniz ve tecrübenizle, her zaman proje bazında para kazanabilirsiniz. Hizmetlerinizi tanıtmak için blogunuzu kullanın ve danışmanlık yoluyla iyi para kazanın.

Sonuç

Yukarıda tartışılan yöntemlerle, blogunuzdan iyi para kazanmanın yollarını görmek şüphesiz açıktır. İhtiyacınız olan tek şey, blogunuzdan para kazanmak için çeşitli fırsatların yönetilmesi, korunması ve kullanılmasıdır.Source by Bob Tom