Bloglar

Kendi Harici İşletme Blogunuzu Oluşturmaya İlişkin İpuçları

İşiniz için bir blog başlatmak, her tür şirket için birçok avantaj sunar. İşletmeniz için bir blog, markanız için daha iyi bir üne sahip olmanın yanı sıra işletmeniz hakkında farkındalığı artırmaya yardımcı olabilir. bir harici blogancak bunu ve daha fazlasını başarabilir. Bloglar Bu tür değerli içerik pazarlama ve daha iyi arama motoru optimizasyonu (SEO) yoluyla web sitenize ziyaretçi miktarını artırmak için yardımcı olur.

Harici bloglamanın faydalarından çok etkilenmeden önce, gerçekte bir "harici işletme blogu" nu oluşturan şeylerin temellerini inceleyelim.

Harici İşletme Blogları: Tanımlı

Harici blog, bir işletmenin gerçek web sitesinden ayrı bir alan olan bir içerik yayınlama web sitesidir. Dahili bir blog bir web sitesinin alan adının ("http://www.yourbusiness.com/yourblog") bir parçası olduğunda, harici olan bloglar kendi varlıklardır ("http://www.yourblog.com").

İşletmeler için bloglar genellikle bir şekilde şirketle ilgili belirli bir niş veya konuyu hedefler. Ayrıca, bazı harici işletme blogları, işletmenin benzer marka öğelerini içerecek şekilde tasarlanmıştır. İşletmeniz için harici bir blog başlatmanın birçok yolu vardır, ancak hemen hemen her tür blog için gerçekten önemli olan, çok hedefli bir kitlenin ilgi alanlarını yakalayan çok farklı bir odağa sahip olmaktır.

Blogunuzun Temasına Odaklanın

Pek çok farklı konuyu kapsayan geniş tabanlı blogların çoğu tutarlı bir okuyucu ve sadık takip edemez. Bu, gerçekten niş yapmak blogunuz için ve blog içeriğinin genel temasını gerçekten daraltın.

Örneğin, hukuk bürosu yasal uygulaması için bir blog geliştiriyorsa, konu belirli bir hukuk alanına odaklanmalıdır. Yasal bir bağlamda, bu kavram aşırı uç noktalara götürülebilir, çünkü bir iş hukuku firması sadece iflas davası veya alacaklının hakları yasasına adanmış bir blog oluşturabilir.

Anahtar hedef kitlenin doğasını ve okumada değer buldukları içerik türlerini anlamaktır. Herhangi bir blog türünü başlatmadan önce, içeriğin kimi ve neyi vurgulayacağını öğrenmek için biraz zaman ayırın. Hedef kitle yeterince büyük görünüyor mu? İlgi yaratacak değerli içerik üretilebilir mi? Blogun arkasındaki fikir sürdürülebilir değer sunuyor mu?

Başlamadan önce hatırlanması gereken genel bir ipucu: her zaman bir amacı olan bir blog oluşturun ve yalnızca değer sunan içerik yayınlayın.

Blogunuz için Hedefler Geliştirin

Hem dahili hem de harici tüm blogların bir hedefi olmalıdır. İş blogları için en yaygın hedeflerden biri, alakalı okuyucuları (ilgi çekici içeriğe sahip) çekmek ve bu okuyucuları işletmenin web sitesine yönlendirmektir. Bu uygulama içerik pazarlaması olarak bilinir ve bir şirkette güvenilirlik ve güven oluşturulmasına yardımcı olur, böylece okuyucular şirketi ihtiyaçlarına bir çözüm olarak değerlendirirken daha olumlu tepki gösterecektir.

Harici iş blogları için bir başka ortak hedef, arama motoru optimizasyonu uygulamaları üzerine odaklanmaktadır. Bir SEO kampanyasının başarısı genellikle bir web sitesinin popülerliğine ve güvenilirliğine bağlıdır. Harici bir işletme blogu bu noktada yardımcı olabilir.

SEO'da, bir web sitesine işaret eden bağlantılar popülerlik oyları gibidir. Web sayfalarına yönlendiren kaliteli bağlantıları olan iyi optimize edilmiş bir web sitesi, genellikle arama motorları için popüler olarak kabul edilir ve böylece daha yüksek bir sıralamayı hak eder. Harici bir blogdan linkler oluşturmak SEO için "link popülaritesi" oluşturmak için en kolay ve son derece etkili tekniklerden biridir ve arama motoru sonuçlarında daha büyük sıralamalar elde etti.

Bir işletme için blog, pazarda marka bilinci oluşturmak ve daha fazla farkındalık oluşturmak için sağlam bir araç olarak da kullanılabilir. Bu fikir içerik pazarlaması ile örtüşmektedir; ancak fark daha az harekete geçirici mesaj ve daha fazla etkileşime sahip olmaktır. Okuyucuları bilgilendirmeye ve harekete geçmeye yönlendiren pazarlama odaklı blogların aksine, marka bilinci oluşturma blogları, yaratıcı ve aydınlatıcı içerik sunarken İnternet kullanıcıları için eğlenceli bir geri çekilme olabilir.

Blog Açık, Dostum

İşletmeniz için bir blog geliştirirken, yaratıcılığınızı ve eğlencenizi kullanmaktan korkmayın. Mesleğiniz hakkında gerçekten tutkuluysanız, blogunuzu yönetmeyi ve okuyucularınızla fikir ve bilgi paylaşmayı seveceksiniz. Blogunuzu bir amaç (ve hedeflerle) oluşturmayı ve içeriğinizi taze, değerli ve nişinize odaklanmış olarak tutmayı unutmayın.Source by Tyler Tafelsky