Haberler

Londra’daki Lloyd’s, yönetimini tek tahtayla salladı Ulusal Haber – Ulusal Haber Son Dakika Haberleri


İngiliz sigorta ve reasürans piyasası Londra’daki Lloyd’s London’dan yaptığı açıklamada, daha ucuz rakiplerin rekabeti engellemek için modernize etmeye çalışırken mevcut iki kurulunu bir araya getirerek yönetişim yapısını basitleştireceğini söyledi.
İngiltere merkezli, 330 yaşındaki Lloyd’s, uzmanlık alanlarında gemilerden heykellere kadar sigorta hizmeti veren ve işlerinin çoğunu yüz yüze yürüten 99 sendikalı üyeye sahip, elektronik borsalara geçmeyi ve onu daha hızlı hale getirmeyi planlıyor ve bir sendika kurmak için daha ucuz.
Daha:
Standard Chartered yöneticilerinin emekli aylığı protesto sonrası düşürüldü
Brexit çıkmazı, İngiltere’deki iş yatırımını çok etkiledi
‘Mükemmel fırtına’: Brexit Blues İngiltere’nin küçük üreticilerini vurdu
Yaklaşık 50.000 kişiyi istihdam eden Lloyd, aynı zamanda cinsel taciz ve gündüz içiciliği suçlamalarından sonra düzenleyicilerin bakışına girdiği için pazardaki kültürünü ve davranışını iyileştirmeye çalışıyor.
Lloyd Yönetim Kurulu Başkanı Bruce Carnegie-Brown, “Yeni yapıların” gerektiğinde hızlı kararlar alma yeteneği ile sağlam ve hesap verebilir yönetişimi birleştireceğini “ekleyerek yaptığı açıklamada,” Yönetişim yapılarımızı mümkün olduğunca verimli hale getirmemiz gerekiyor. “Dedi.
Piyasanın günlük işleyişinden sorumlu olan Lloyd’s Franchise Board’ın, 15 üyeli tek bir yönetim organı oluşturmak için 1 Haziran 2020’den itibaren Konseyine sarılacağını söyledi.
Lloyd’un aday gösterme ve yönetişim komitesinin, mevcut üyeler arasından yönetim kurulunun altı bağımsız üyesini belirlemek için Carnegie-Brown ile birlikte çalıştığı, altı pazar temsilcisi üyesinin seçiminin 2020 Nisan-Mayıs’ta gerçekleşeceği belirtildi.
      
            KAYNAK:
            Reuters haber ajansı
    


Facebook Adresimiz: https://www.facebook.com/kamukariyer

Twitter Adresimiz: https://twitter.com/KariyerKamu

Bizi Takip edin ve Yorum yapmayı unutmayın.

Ulusal Haber

https://www.nationalhaber.com/londradaki-lloyds-yonetimini-tek-tahtayla-salladi-haberler-ulusal-haber/