Kamu İstihdam HaberleriMEBSon Eklenen

MEB’den Tüm Öğretmen Adaylarını İlgilendiren Açıklama! Kamu İşçi Ve Memur Alım İlanları


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2023 Eğitim Vizyonu ile ‘Birlikte Bir Yıl’ toplantısında öğretmen adaylarını ilgilendiren açıklamalarda bulundu.

Selçuk, “Bizim 2035’lere kadar hangi branşta ne kadar öğretmene ihtiyacımız var çalışmasını tamamlamış bulunuyoruz. Buna göre de yüksek öğretimle bağlantısını da kontenjan sınırlaması biçiminde de ele alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“DÜŞÜNCE VE EYLEM ALANI OLUŞTURUYORUZ”

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: “İl ve ilçe düzeyinde destek noktaları vasıtasıyla, Türkiye’nin öğretmen eğitiminin, okullarındaki, sınıflarındaki her türlü iş ve işlemin nasıl geliştirileceğine dair ortak bir fikir, düşünce ve eylem alanı oluşturuyoruz”

Şubat ayında yapılacak atamalara dair değerlendirmelerde bulunan Milli Eğitim Bakanı, “Öğretmen adaylarımız sanıyor ki ben oturuyorum bir masaya 20 bin, 40 bin, 60 bin yazıyorum. Bu, ülkenin genel ekonomik durumuyla kabinenin kararıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde sistemin kararıyla olan bir şey bu. Bana kalsa ben ’60 bin az, 80 bin olsun’ derim. Biz şuna bakıyoruz; ‘Hangi alanda, kaç öğretmen ihtiyacımız var’ diye. Bunun da bir istatistiği var. Bu yazılım diyor ki ‘Senin haritanda şu kadar öğretmen eksiği var, şu branşlarda. Öncelikli olarak nicel açıdan ve coğrafi açıdan bölgesel olarak şuraya şu kadar öğretmen atanması gerekiyor’ diyor. Burada bazı branşlar, örneğin; edebiyat ile ilgili gerçekten az alım var. Edebiyat öğretmeni ile ilgili zamanında doyum fazlalaştığı için ihtiyacımız olmayan bir şeyi de almak istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bakan Selçuk, öğretmen atamalarına ilişkin çalışmalarda son aşamaya gelindiğini, bürokrat düzeyinde çalışmaların sonlanmak üzere olduğunu söyledi. 2035 yılına kadar hangi branşta kaç öğretmen ihtiyacının olduğuna yönelik çalışmaların tamamlandığını söyleyen Selçuk, kontenjanla ilgili, “Bizim 2035’lere kadar hangi branşta ne kadar öğretmene ihtiyacımız var çalışmasını tamamlamış bulunuyoruz. Buna göre de yüksek öğretimle bağlantısını da kontenjan sınırlaması biçiminde de ele alıyoruz” dedi.

Web Sitemizde Yayımlanan ilanlar alıntı olup kaynağımız google arama motorudur. ilan başvurularına ilgili ilanı veren kurumun sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Facebook Adresimiz: https://www.facebook.com/kamukariyer

Twitter Adresimiz: https://twitter.com/KariyerKamu

Bizi Takip edin ve Yorum yapmayı unutmayın.

Kamu İş İlanları
Memur Alım İlanları