MSB Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Alımı | Kamu İş İlanları

Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı alımı yapılması için ilan yayımlandı. Tüm detayları ile haberimiz içeriğinde…

16 Aralık 2020 Çarşamba 14:07

Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı alımı yapılması için ilan yayımlandı. Kadın / erkek tüm adayların başvuru şartları ve yayımlanan ilan metninin tamamı haberimizin devamında yer almaktadır.

Genel Başvuru Şartları

**Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı alımı ilanına başvuracak tüm adayların Türk vatandaşı olması gereklidir.
**Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı alımı ilanına başvuracak tüm adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gereklidir.
**Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı alımı ilanına başvuracak tüm adayların taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış, yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmaması gereklidir.
**Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı alımı ilanına başvuracak tüm adayların yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırmasında olumlu sonuç  alması gereklidir.
**Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı alımı ilanına başvuracak tüm adayların herhangi bir kadın/erkek ile nikahsız olarak birlikte yaşamaması gereklidir.
**Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı alımı ilanına başvuracak tüm adayların daha önce çalıştığı kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik ve ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olması gereklidir.
**Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı alımı ilanına başvuracak tüm adayların  adlî sicil müdürlüğü, ilgili Cumhuriyet savcılığı ve kayıtlı olduğu yerli askerlik şubelerinden temin edilecek belgelerde; bakaya veya yoklama kaçağı olarak aranmamak veya bu suçlardan soruşturma altında olmamak veya para cezasına çevrilse dahi bu suçlardan ceza almamış olması gereklidir.
**Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı alımı ilanına başvuracak tüm adayların yapılacak sınavlarda başarılı olması gereklidir.
**Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı alımı ilanına başvuracak tüm adayların hakkında Yedek Subay/Yedek Astsubay olamaz kararı bulunmaması gereklidir.
**Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı alımı ilanına başvuracak tüm adayların terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olması gereklidir.
**Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı alımı ilanına başvuracak tüm adayların millî güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmaması gereklidir.
**Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı alımı ilanına başvuracak tüm adayların 926 sayılı TSK Personel Kanunu ile Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Temin Yönetmeliği’nin 6.’ncı maddesindeki diğer şartlara sahip olması gereklidir.
**Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı alımı ilanına başvuracak tüm adayların alımı ilanına başvuracak tüm adayların  Sivil ve askeri okullardan herhangi bir nedenle çıkarılmış olmaması gereklidir. 
**Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı her ne sebeple olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmamış olması gereklidir.
**Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı alımı ilanına başvuracak tüm adayların  01 Ocak 2020 tarihi itibarı ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; 1-Ön lisans düzeyinde mezunlar için 25 yaşından büyük olmaması (01 Ocak 1995 ve daha sonraki doğumlular), 2-Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmaması gereklidir. (01 Ocak 1993 ve daha sonraki doğumlular)
**Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı alımı ilanına başvuracak tüm adayların yurt içinde en az iki yıl ve daha fazla süreli fakülte/yüksekokulların ilan metninde TABLO-1’de gösterilen kaynak okul programlarından (yurt içi eş değer programlar dikkate alınmayacak, lisans mezunu adayların mezun olduğu program kaynak okul programı olarak kabul edilecek, lisans mezunu adayların mezun olduğu ön lisans programları kaynak okul programı olarak kabul edilmeyecektir.) mezun olması gereklidir.
**Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı alımı ilanına başvuracak tüm adayların öğrenimlerini yurt dışında tamamlayanlardan, mezun oldukları programın ilan metninde TABLO-1’de gösterilen kaynak okul programları ile denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) onaylanmış (belge ile) olması gereklidir.
**Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS P93 Ön Lisans puanı en az 60 olması gereklidir.
**Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2019 ve 2020 KPSS P3 Lisans Puanı en az 60 olması  (her iki yılda da sınava katılmış olanların en yüksek KPSS P3 puanı esas alınacak, lisans mezunlarının KPSS P93 puanları astsubay temininde geçerli olmayacak, 2018 yılı ve öncesi KPSS puanları kabul edilmeyecektir.)gereklidir.
**Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı alımı ilanına başvuracak tüm adayların bando sınıfına müracaat edecek adaylar için KPSS şartı aranmayacak, bu adaylardan MSB.lığınca yapılacak/yaptırılacak Genel Kültür Sınavından en az 50 puan alması gereklidir. (Bando sınıfına müracaat edecek adaylar, ikinci seçim aşamasından önce Genel Kültür Sınavına tabi tutulacak, bu sınavda başarılı olmaları durumunda ikinci seçim aşamasına katılmak üzere çağrı yapılacaktır.)
**Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı alımı ilanına başvuracak tüm adayların kanuni sebeplerle (öğrenim, tecil vb.) henüz askerlik yükümlülüğünü yerine getirmemiş olması gereklidir. (Askerlik hizmeti devam etmekte olan Yedek Subay/Yedek Astsubay, erbaş ve erler, askerlik hizmetinden terhis olanlar, hakkında “Yedek Subay/Yedek Astsubay olamaz” kararı olanlar başvuramazlar.)
**Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı alımı ilanına başvuracak tüm adayların herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı mecburi hizmet sorumluluğu olmaması ve kazandığı mesleki sıfatı nedeni ile ileride sınıf değişikliği isteminde bulunmayacağını taahhüt etmesi gereklidir.
**Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı alımı ilanına başvuracak tüm adayların alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmaması gereklidir.
**Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı alımı ilanına başvuracak tüm adayların alımı ilanına başvuracak tüm adayların ilan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşıması gereklidir.

Başvuru Bilgisi

Son başvuru tarihi 25 Aralık 2020 Cuma günü (saat 23:59’a kadar) günü olup başvurular Adaylar https://personeltemin.msb.gov.tr  web adresi üzerinden online olarak yapılacaktır.

Diğer tüm detay ve başvuru şartlarını ilan metninde bulabilirsiniz İlan metnine linkten ulaşılabilir.

Son Başvuru Tarihi: 25 Aralık 2020

Kamu Kariyer Son Dakika Kamu İş İlanları, Kamu Personeli Alım İlanları, Son Dakika Haberleri

Kamu Kariyer Kamu İş İlanları Kaynak:KariyerKamu

Bir Yorum Yaz

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: