Bloglar

Mükemmel Bir İşletme Blog Yazısı Yazarken Kullanmanız Gereken 5 Eleman

Çok sayıda işletme blog yazısı okudunuz. Ancak, hiç mükemmel bir işletme blog postasına rastladınız mı?

Nasıl yazılacağını biliyor musun? Hayır ise, bu yazıyı okuyun.

Çok fazla iş ilanınız olmalı. Bazıları iyi olmayabilir, bazıları olmasa da. Ancak, mükemmel bir blog yazısı yok. Bu nedenle, mükemmel bir işletme blog yazısı yazmak için, belirli unsurlara ve stratejilere ihtiyacınız var.

Mükemmel bir yazı yazma özelliklerine geçmeden önce, size mükemmel bir iş gönderisinin en önemli bileşenini söylemek istiyorum. Ve bu yazmadan önce, bu basit soruyu kendinize sorun: "Bu yazının benzersiz açısı nedir ve izleyicime nasıl yardımcı olacak?"

Bu, gönderinizin diğerlerinden ne kadar farklı olduğunu anlamak anlamına mı geliyor?

Okuyucularınızın ilgi alanları ve ihtiyaçları neler?

Benzersiz ve izleyici kitlesini hedefleyen bu iki unsur, iyi gönderileri şaşırtıcı olanlardan ayırır.

İşte popüler işletme blog yayınlarında tutarlı bir şekilde bulunabilecek beş öğe:

1. Büyüleyici açılış: Blog postanızın açılması, insanların okumaya başlamalarını sağlayacak kancadır. Büyüleyici bir açılış olmadan, seyirci asla makaleyi tıklayamaz veya ilk etapta okumakla ilgilenmeyebilir.

Blogunuzun başlığı en kritik unsurlardan biridir. Bir anket, insanların% 80'inin başlığı okuyacağını ve sadece% 20'sinin geri kalanını okuyacağını buldu.

Çoğu tıklamayı almak istiyorsanız, başlığınızın net, özlü ve açıklayıcı olması gerekir.

Bir paragrafın veya cümlenin açılışını yazarken, kendinizi ideal okuyucunuzun zihniyetine sokmaya çalışın: Hangi sorunları çözmek istiyor?

Neyle uğraştıklarını anladığını göstermek için ne yapabilirsin?

2. Başlığıyla birlikte Reorable Resmin Kullanılması: Ucuz görünümlü veya alakasız görüntüler, içeriğinizin kalanını tamamen baltalama potansiyeline sahiptir. Bu nedenle, gönderiniz için önce ilgili resimleri seçmek daha iyidir. Ayrıca, altyazı resimlerinde mümkün olan her yerde kullanmak iyidir.

3. Dış Veri ve Bilgi: Her ne kadar bu tüm blog gönderileri için önemli olsa da, ancak işletme blogları söz konusu olduğunda çok önemlidir. Pek çok okuyucu, özellikle küçük işletme blogları işletiyorsanız, yayınlarınıza bir miktar şüpheyle yaklaşacaktır. Bu nedenle, güvenilirliğinizi artırmak için dış bilgileri kullanmanız gerekir.

Örneğin, işletme blog gönderilerinizde müşteri referansları, araştırma verileri veya uzman teklifleri kullanabilirsiniz.

4. Net bir Bakış Açısı: Hiç kimse bir dilek tutumu makalesini okumayı sevmez. Çevrimiçi olarak çok fazla içerik bulunduğundan, net ve odaklanmış bir bakış açısına sahip olmak sizi ayırmaya yardımcı olacaktır. Her blog yazısı net bir görüşe veya bakış açısına sahip olmalıdır.

5. Yapısı okunması kolay: Bir iş ilanı yazdığınızda, ilk bakışta okunması kolay göründüğünden emin olun. Bu, kısa paragraflar, alt başlıklar, başlıkların doğru kullanımı, listeler ve genel olarak içeriğinizi okumak için daha az korkutucu görünmesini sağlayan herhangi bir şey kullanmak anlamına gelir.

Bunlar, içeriğinizin tıklamalarını ve sosyal paylaşımını artırmak için iyi çalışan beş stratejiydi. Bu nedenle, bir dahaki sefere herhangi bir şirket veya makale yazma hizmeti için herhangi bir işletme blog yazısı yazdığınızda, bu beş stratejiyi kullanın.Source by Rakesh Khushwaha