Oyun oynamanın zararlı olup olmadığı büyük tartışma yarattı Son Dakika

Yapılan son çalışmalara göre oyun dünyası aslında sadece olumsuz sonuçlara yol açmıyor. Elbette bazı sorunlara neden olabiliyor. Fakat birçok konuda ciddi katkılarda bulunduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle yapılan bilimsel araştırmalarda oyunların el ve göz koordinasyonunda ciddi gelişme sağladığı ifade ediliyor.

Öne çıkan yararlardan bir diğeri ise öğrenme yetisi ile ilgili. Queen Mary Üniversitesi tarafından yapılan çalışmalar sonucunda bilişsel esnekliklerin oyun oynarken çok daha fazla arttığı ifade edildi. Yani öğrenme yetisi aslında oyun oynarken daha fazla gelişiyor.

Yapılan bilimsel çalışmalarda oyunların insanların asosyal olmasına neden olmadığı ortaya çıktı. Bildiğiniz üzere oyun oynayan kişilerin asosyal olduğu ifade ediliyor. Halbuki İngiltere ve Kanada gibi ülkelerde yapılan araştırmalarda oyun oynayan kişilerin daha arkadaş canlısı olduğu ifade edildi.

Bildiğiniz üzere gözler sürekli bilgisayara veya telefon ekranına bakınca bozulmaya başlıyor. Konuyla ilgili yapılan araştırmalarda oyunlar esnasında aslında görme yetisinin arttığı ifade edildi. Belki de bu konu tartışmaya en açık taraftı. Ayrıca bilim insanları karar verme yetisini geliştirdiği konusunda da hemfikir.

Sıradan bir oyun oynayan birisi bile sayısız seçenek ile karşı karşıya kalır. Bu seçenekler arasında karar verirken aynı zamanda bahsi geçen özelliğini geliştirmiş olur.Kamu Kariyer Son Dakika Kamu İş İlanları, Kamu Personeli Alım İlanları, Son Dakika Haberleri

Kamu Kariyer Son Dakika Haber Kaynak:CNN

Bir Yorum Yaz

Başa dön tuşu