Bloglar

 RSS Beslemeleri Blogunuza Nasıl Değer Katar?

Günümüzde blogcuların çoğu öğreniyor veya bloglarına zaten eklenmiş RSS yayınları olacak. RSS beslemesi, trafiği artırmak ve bir bloga maruz kalmak için en değerli araçlardan biridir. RSS, & # 39; Gerçekten Basit Bir Sendikalaşma & # 39; ve tam olarak adın vaat ettiği şey; blogunuzu binlerce okuyucuya aktarmanın basit bir yolu.

Kısacası, RSS bir blogdaki her yeni yayını tanıtmak için bir programlama dili olan XML'i kullanır. Yazının tamamı veya bir özeti anında dağıtılır (veya "sendika") böylece okuyucular blogda yeni bir şey olduğunu anlarlar ve bununla birlikte yeni okuyucular blogu keşfetmeye başlar.

Blog yayınlarının senkronize edilmesinin çeşitli yolları vardır. Sendikalaşma, blog gönderisini kendi ilgi alanlarına uygun veya ilgi çekici bulan diğer web sitesi sahipleri tarafından yapılabilirdi. Daha sonra, blog yazısını kendi web sitelerinde yayınlattılar. Blogların çoğu, bu tür bir sendikalaşmanın gerçekleşmesi için uzun süre beklerdi. Bu yüzden çoğu blogcu daha akıllı ve daha verimli bir yol kullanır. İçeriğini bir feed okuyucu programı aracılığıyla sendikalarlar.

Yeni bir gönderinin kelimesini bir yayın okuyucu aracılığıyla dağıtmak, içeriği çok daha kısa bir sürede daha geniş bir insan havuzuna gösterir.

Bir yayın okuyucusu kullanırken, blogcuların diğer sitelerin içeriğini bulmasını hatta içeriğini alakalı bulmasını beklemek zorunda kalmazlar. Aslında kendileri dağıtabilirler. Blogger’ın yayınını yayın okuyucusu aracılığıyla okuyanlar, okumanın tadını çıkarır ya da yayın göndermeyi ilginç bulurlar sonra siteyi ziyaret eder ve düzenli okurlar olurlar.

Pek çok iyi, ilginç blog, okuyucuların kendilerinin geri dönüp güncellenmiş bilgileri kontrol etmeyi unutmasından dolayı okuyucuları kaybeder. Bu blogcular için sinir bozucu bir gerçektir. Ancak, RSS beslemesi kullanımıyla sorun giderildi. Belirli bir blogda yeni bir şey olduğunda okuyucular bir bildirim alırlar. Bildirimi, blogu tekrar kontrol etmek için bir hatırlatma olarak düşünebilirsiniz.

Okuyucular çoğu zaman gerçekçi olarak takip edebildiklerinden daha fazla blogla ilgilenir. Öyleyse, RSS beslemesi okuyucuları, bu tür okuyucuların, yayınlanan yeni içeriğin olup olmadığını görmek için her birini tıklamak zorunda olmadıklarından yüzlerce blogu izlemelerine olanak sağlayan çok yararlı bir araç olarak gelir. Artık feed aracılığıyla bildirimler alıyorlar ve ilgilendikleri bilgileri kısa sürede kolayca alıyorlar.

Bugünün bağlamında, blogcuların çoğu RSS beslemelerine paralel düşüyor. Bu düğmeyi web sitelerinde yayınlıyorlar, böylece ilgilenen okuyucular kaydolabilir ve bloglarının yeni içeriğiyle ilgili bildirimler alabilirler. Bu düğmeler ya XML okur ya da RSS, internetteki popüler web sitelerinde bile açılır.Source by Louis YP Ng