Güncel Haber

Sağlık Bakanlığı 30 Bin Sağlık Personeli ve 10 Bin Sürekli İşçi Alacak

Sağlık Bakanlığı 40 bin personel alımı ilanına hazırlanıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bakanlığın Bütçe Görüşmelerinde 30 bin sağlık personeli alımı ve 10 bin sürekli işçi alımı yapılacağını ilan etti.

Sağlık Bakanlığı 30 Bin Sağlık Personeli Alımı ve 10 Bin Sürekli İşçi Alımı Yapacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Bakanlığının 2022 yılı bütçe görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Bakan Koca: 30 bin sağlık personeli, 10 bin de işçi alımı yapacağız.

Bakan Koca: Atama KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak yerleştirme ile mülakat olmadan 30 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı ve noter kurası ile 10 bin sürekli işçi alımı yapılacak açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanlığı 40 Bin Kamu Personel Alımı

Sağlık Bakanı Koca, 40 bin sağlıkçı atamasına ilişkin de “KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak yerleştirmeyle mülakat yapılmadan 30 bin sözleşmeli sağlık personeli alım süreci başlıyor.

Ayrıca yine mülakat yapılmadan kurayla 10 bin sürekli işçi alımı da yapılıyor olacak.” bilgisini verdi.

Koca, hemşire, ebe, sağlık teknisyeni, sağlık teknikeri, psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti unvanlarında alımların olacağını da sözlerine ekledi.

Kamu Kariyer Son Dakika Kamu İş İlanları, Memur Alım İlanları, İşkur İlanları, İşçi Alım İlanları ve Haberin Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu