Haberler

Sakinleri evlerini kuzey İngiltere selleri gibi terk etmelerini söyledi Ulusal Haber – Ulusal Haber Son Dakika Haberleri


İngiltere, Cuma günü 100’den fazla sel uyarısı yayınladı; kuzey İngiltere’nin bazı bölgelerinde yaşayanlar, 24 aydan kısa bir süre yağan yağışların ardından hayatların tehlikede olduğu endişesiyle evlerini tahliye etmelerini tavsiye ettiler.
Düzinelerce gece boyunca Sheffield kentindeki bir alışveriş merkezinde sıkışıp kalmışlar ve şişme botlarda itfaiyeciler tarafından yakındaki başka bir alışveriş merkezinden yaklaşık 100 kişi daha kurtarıldı.
En büyük endişe Doncaster kasabası yakınlarındaki Don Nehri çevresindeki beş bölgedeki evler içindi ve yetkililerin sürekli yağmurun su seviyelerinin rekor seviyelere ulaşması ve hayati tehlike oluşturması nedeniyle şiddetli su baskınlarına neden olduğunu söyledi.
Doncaster Belediyesi, “Bu bölgelerdeki sakinlerin derhal tahliye edilmesi tavsiye edilir.” Dedi. “İnsanlara aileleri ve arkadaşları ile sığınmaları tavsiye ediyoruz. Dinlenme merkezleri kuruldu.”
Ciddi taşkınların çoğu orta ve kuzey İngiltere’yi etkilerken, Çevre Ajansı’nın su basmasının mümkün olduğu konusunda uyardığı ülke genelinde 100’den fazla başka uyarı vardı.
Sağanak yağmur, bazı demiryolu operatörleri tarafından birçok yol kapalıyken Sheffield ve diğer etkilenen bölgelerdeki yolcular için “Seyahat etme” tavsiyesi veren bazı demiryolu operatörleriyle de yaygın seyahat bozulmalarına neden oldu.
Başbakan Boris Johnson Twitter’da “İngiltere’nin kuzeyindeki korkunç selleri görmek korkunç” dedi. “Acil durum personeli ve gönüllülere bu zor zaman zarfında ailelere yardım için teşekkür ederim.”
      
            KAYNAK:
            Reuters haber ajansı
    


Facebook Adresimiz: https://www.facebook.com/kamukariyer

Twitter Adresimiz: https://twitter.com/KariyerKamu

Bizi Takip edin ve Yorum yapmayı unutmayın.

Ulusal Haber

https://www.nationalhaber.com/sakinleri-evlerini-kuzey-ingiltere-selleri-gibi-terk-etmelerini-soyledi-ingiltere-haberleri-ulusal-haber/