Personel Alımı

Sayıştay Başkanlığı Yüksek Maaş 11 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı

Sayıştay Başkanlığı tarafından yapılan ilan ile yüksek maaş ile 11 yani kamu personeli alımı yapılacak. Sayıştay bünyesine alınacak personel alımı için başvurular başladı mı? Sayıştay 2021 yılı alımına kimler başvuru yapabilecekler.

Sayıştay Başkanlığı tarafından yapılan son kamu personeli alımı ilan açıklaması ile bünyesine 11 sözleşmeli bilişim personel alımı yapılacak.

Başkanlık açıklamasında alınacak personeller kurumun bilgi işlem birim başkanlığında istihdam edilecekler.

Başkanlık, 11 personel alımı için seçimlerini başvurular sonrasında sözlü sınav sonunda meydana gelecek başarı sırasına göre yerleştirme işlemi yapacak.

Sayıştay Memur Alımı 2020 ve 2021 Yılı KPSS Puanları Kullanılacak

Sayıştay memur alımında adayların 2020 ve 2021 yıllarında aldığı Kamu Personeli Seçme Sınavı alınan puanları esas alınacak ve adayların KPSS P3 puanının %70 i ile son beş yıl içinde adayların almış olduğu yabancı dil bilgisi seviye tespit sınavı puanının %30 u dikkate alınarak her aday için bir başarı puanı oluşturulacak en yüksek puanlı adaydan başlanılarak açılan her boş kadro unvan sayısının 4 katı aday sözlü sınavına çağırılacak.

Sayıştay personeli adaylarının DMK memuriyet genel şartlarını taşımaları,

Lisans bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği,

elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği bölüm mezunu olmaları,
Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden asgari ikisini bilmesi ve belgelemesi,

Erkek adayların askerlik görevini yapmış, erteletmiş ya da muaf veya yedek sınıfına alınmış olması,

Sayıştay Başkanlığı 2021 Yılı 11 Boş Kadro Ünvanları

Kıdemli Sistem Uzmanı 1 kişi, Yazılım Geliştirme Proje Yöneticisi 1 kişi, Kıdemli Yazılı geliştirme Uzmanı(.Net) 1 kişi, Lov Code 1 kişi, Jawa uzmanı 1 kişi, Yazılım Geliştirme Uzmanı 1 kişi, Kıdemli İş Zekası Uzmanı 2 kişi, Kıdemli Veri Tabanı Uzmanı 1 kişi, Ağ Uzmanı 1 kişi toplam 11 devlet personel alımı yapılacak.

Sayıştay 2021 Yılı Personel Alımı Başvuruları Başladı

Sayıştay 2021yılı personel alımı başvurusu için adayların haberimiz ekinde sunduğumuz başvuru kılavuzu içerisindeki ünvanlara göre özel şartları da taşımaları durumunda başvurularını 25 Kasım 2021 tarihi ile 10 Aralık 2021 tarihine kadar Sayıştay Başkanlığı İnönü Blv. Balgat/Çankaya/Ankara adresine şahsen veya posta ile başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kamu Kariyer Son Dakika Kamu İş İlanları, Memur Alım İlanları, İşkur İlanları, İşçi Alım İlanları ve Haberin Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu