Haberler

Trump kampanyası Bloomberg gazetecilere etkinliklerde izin vermiyor Ulusal Haber – Ulusal Haber Son Dakika Haberleri


ABD Başkanı Donald Trump’ın yeniden seçim kampanyası Pazartesi günü yaptığı açıklamada, artık Demokrat cumhurbaşkanı adayı Michael Bloomberg’in sahibi olduğu ajans olan Bloomberg News’de çalışan gazetecilere basın açıklaması yapmayacağını söyledi.
Haber ajansı, Bloomberg’in cumhurbaşkanlığı teklifini açıklamasının ardından, Bloomberg ve rakipleri de dahil olmak üzere Demokratik başkan adaylarını artık eleştirel bir şekilde ele almayacağını – ancak Trump’ı kapsayacağını söyledi.
Daha:

Trump’ın yeniden seçim kampanyası duyuruyu yaptı. Trump Beyaz Saray’ın Bloomberg muhabirlerine nasıl muamele edileceğini değiştirip değiştirmeyeceği hemen belli değildi. Beyaz Saray yorum talebine cevap vermedi.
Kimlik bilgileri, muhabirlerin Kasım 2020 seçimlerine giden mitinglere ve diğer kampanya etkinliklerine daha kolay erişmelerini sağlıyor. Halkın üyeleri kampanyadan bilet almalı ve etkinliklere girmek için uzun süre beklemelidir.
Trump kampanya yöneticisi Brad Parscale yaptığı açıklamada, “Açıklıklarını açıkça ilan ettikleri için, Trump kampanyası artık mitingler veya diğer kampanya etkinlikleri için Bloomberg News’in temsilcileri olmayacak.” Dedi.
“Bireysel muhabirlerle etkileşime girip girmeyeceğimizi veya Bloomberg News’den gelen soruları durum bazında cevaplayıp yanıtlamayacağımızı belirleyeceğiz”
‘Tarafsız’
Eski New York belediye başkanı ve milyarder medya kuruluşu olan Bloomberg, isimsiz haber organizasyonuna sahip olan 24 Kasım’da cumhurbaşkanı için Demokrat adaylığı isteyeceğini açıkladı. Ayrı bir şekilde, Trump’a saldıran dijital reklamlara 100 milyon dolarlık kendi parasını harcıyor.
Trump kampanya duyurusuna cevap olarak, Bloomberg News baş editör John Micklethwait’in “Önyargı suçlaması gerçeğinden daha fazla olamaz” dedi.
“Donald Trump’ı 2015’te aday olduğu için adil ve tarafsız bir şekilde ele aldık ve Trump kampanyasının getirdiği kısıtlamalara rağmen yapmaya devam edeceğiz” dedi.
Bloomberg, Beyaz Saray’ın adaylığını açıkladıktan sonra, Micklethwait, haber ajansının “Mike’ı (ve ailesini ve vakfı) soruşturmama geleneğimize devam edeceğimizi ve aynı politikayı Demokratik ilkellerde rakiplerine genişleteceğini” belirten bir bildiri yayınladı.
Ancak, iş odaklı haber organizasyonunun “günün hükümeti Trump yönetimini soruşturmaya” devam edeceğini söyledi.
Editörün notu: Al Jazeera Digital’in işletme ve ekonomi alanı dikey olan AJ Impact, Bloomberg News’den küratörlüğünü içeriyor.
      
            KAYNAK:
            Reuters haber ajansı
    


Facebook Adresimiz: https://www.facebook.com/kamukariyer

Twitter Adresimiz: https://twitter.com/KariyerKamu

Bizi Takip edin ve Yorum yapmayı unutmayın.

Ulusal Haber

https://www.nationalhaber.com/trump-kampanyasi-bloomberg-gazetecilere-etkinliklerde-izin-vermiyor-trump-haberleri-ulusal-haber/