Haberler

Trump kampanyası New York Times’a Rusya’nın fikir makalesine dava açtı Ulusal Haber – Ulusal Haber Son Dakika Haberleri


ABD Başkanı Donald Trump’ın yeniden seçim kampanyası Çarşamba günü New York Times’ı kasıtlı olarak Rusya’yı öneren yanlış bir fikir makalesi yayınlamakla suçlayan iftira davası açtığını ve kampanyanın 2016 seçiminde kapsayıcı bir anlaşma yaptığını söyledi.
Cumhuriyet cumhurbaşkanının haber medyasıyla uzun süredir devam eden savaşının yükselişinde, kampanya yetkilileri davanın devletin mahkeme düzeyinde mahkemesi olan New York Eyalet Yüksek Mahkemesi’nde açıldığını söyledi.
Daha:

Kampanyadan yapılan açıklamada, Times gazetesinin en önde gelen Amerikan haber kuruluşları arasında yer almasının amacının gazeteyi “Başkan Trump’ın kampanyasına karşı kasten yanlış ifadeler yayınlamaktan sorumlu” tutmak olduğunu söyledi.
Dava, 1986’dan 1994’e Times’ın yönetici editörlüğünü yapan Max Frankel’in yazdığı 27 Mart 2019 tarihli bir görüşle ilgilidir.
Kampanyanın bir haber bültenine eklenmiş olan giysinin taslak bir kopyası, gazeteyi ” [the campaign] ve düşmanlık “ve Times’ın” Kasım 2020’deki cumhurbaşkanlığı seçimini yanlış bir şekilde etkilemesi için coşkusu “dedi.
Bir açıklamada, New York Times sözcüsü: “Trump Kampanyası, kabul edilemez buldukları düşüncesiyle bir görüş yazarını cezalandırmaya çalışmak için mahkemelere başvurdu. özellikle kamusal öneme sahip olaylar hakkında. Bu durumda bu hakkı doğrulamayı dört gözle bekliyoruz. “
Gazetenin sözcüsü, davaya hizmet edilmediğini ve medya raporları aracılığıyla öğrendiğini söyledi.
Trump’ın ABD haber medyasında liberal önyargı dediği eleştirisi, muhafazakâr siyasi tabanı ile iyi oynuyor ve destekçilerinin sık sık gazetecileri jeer yaptığı siyasi mitinglerinde sıklıkla alkışlar yaratıyor.
New York Times, kamuya açık rakamlar hakkında medya haberleri için bir koruma sağlayan 1964 Yüksek Mahkemesi kararında yer aldı.
New York Times v Sullivan davasında mahkeme, ABD Anayasası’nın basın özgürlüğü için İlk Değişiklik korumasının, yayının “gerçek kötülük” veya “pervasız” ile yapılmadığı sürece yanlış beyanların bile yayınlanmasına izin verdiğine karar verdi. gerçeği dikkate almayın. “
Fikir parçası, Real Trump-Russia Quid Pro Quo, “Kampanya ve Kremlin’in kapsayıcı bir anlaşması vardı: Yeni bir Rus yanlısı dış politika için Hillary Clinton’ı yenmeye yardım et.”
İçinde Frankel, “Gizli anlaşma – ya da eksikliği – Başkan Trump’ın takipçilerini sarsan retorik tuzak olduğu ortaya çıktı.”
Frankel, “Trump kampanyası ile Vladimir Putin’in oligarşisi arasında ayrıntılı seçim anlaşmazlığına gerek yoktu, çünkü kapsayıcı bir anlaşmaları vardı: yeni bir Rus yanlısı dış politika kotası için Hillary Clinton’a karşı yürütülen kampanyadaki yardım hükmü Obama yönetiminin külfetli ekonomik yaptırımlarından kurtulduktan sonra, Trumpites kurumu biliyordu ve konunun umudunu ortaya koydu. “
Davayla ilgili bir açıklamada, Donald J Trump’ın Başkan, Inc’den kıdemli hukuk danışmanı Jenna Ellis, “İfadeler yüzde 100 yanlış ve iftiracıydı. Şikayet, Times’ın o zamanki sahteliğin farkında olduğunu iddia etti. yayınladı, ancak bunu kampanyada kendi okuyucularını yanlış yönlendirirken kasıtlı olarak kampanyaya zarar vermek amacıyla yaptı. “
Kampanya, yeniden seçim ekibi tarafından sunulan davanın bir kopyasında, “Times, bu ifadeleri doğru olmadıklarını yayınladığında çok farkındaydı.”
      
            KAYNAK:
            Reuters haber ajansı
    


Facebook Adresimiz: https://www.facebook.com/kamukariyer

Twitter Adresimiz: https://twitter.com/KariyerKamu

Bizi Takip edin ve Yorum yapmayı unutmayın.

Ulusal Haber

Trump kampanyası New York Times'a Rusya'nın fikir makalesine dava açtı | Haberler Ulusal Haber