Haberler

Türk zırhlısına çıkmaya çalışırken düşen kişi terörist çıktı Ulusal Haber – Ulusal Haber Son Dakika HaberleriTerör örgütü PKK/YPG yandaşları, gündüz saatlerinde Suriye’nin kuzeyinde Rus askeri polisi ile ortak devriye yapan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait bir zırhlı aracın, “yerel halktan bir kişinin ölümüne sebebiyet verdiği” yönünde propaganda yaptı.


Devriye yapan Türk zırhlısına çıkıp kapısını açmaya çalışırken düşen kişiye ilişkin, Türkiye karşıtı bazı sosyal medya hesaplarında da kampanya düzenlenmeye çalışıldı.


Buna karşın, sivil olduğu iddia edilen şahsın, sosyal medya gibi açık kaynaklarda, aslında PKK/YPG’li bir terörist olduğuna ilişkin çok sayıda görsele rastlandı.


Söz konusu teröristin, sivil kıyafetler içinde Türkiye topraklarına atılan havan toplarının başında olduğu ve bunlarla düzenek kurduğu görüldü.Şahsın kendi sosyal medya hesaplarında da PKK/YPG üniformasıyla profil fotoğrafları yayınladığı dikkati çekti.Terör örgütü PKK/YPG üyeleri, özellikle Barış Pınarı Harekatı sırasında sivil halka ait evleri Türkiye topraklarına yaptığı havan ve roket saldırılarında üs olarak kullanmıştı. Örgüt, azınlıklara ait kiliseleri de karargaha çevirip avlularına havan topu düzenekleri kurmuştu.Kaynak: AA

(function(d, s, id) {
var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
if (d.getElementById(id)) return;
js = d.createElement(s); js.id = id;
js.src = “http://connect.facebook.net/tr_TR/all.js#xfbml=1&appId=407042639360774”;
fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));


Facebook Adresimiz: https://www.facebook.com/kamukariyer

Twitter Adresimiz: https://twitter.com/KariyerKamu

Bizi Takip edin ve Yorum yapmayı unutmayın.

Ulusal Haber

https://www.nationalhaber.com/turk-zirhlisina-cikmaya-calisirken-dusen-kisi-terorist-cikti-ulusal-haber/