Bloglar

 Websitenizde Bloglamanın 6 Faydası

Sitenizde bir bloga mı ihtiyacınız var? Bu çok yaygın bir sorudur. Genellikle bu soru, web siteleri için içerik oluşturmak için çok meşgul olan küçük işletme sahiplerinin kafasındadır.

Bazı işletme sahiplerinin, bir blogun işlerine yardımcı olup olamayacağı konusunda hiçbir fikri yoktur. Bu yazıda, sitenizde bloglamanın bazı önemli avantajlarını tartışacağız. Bu noktaya gelelim.

1. Arama Motoru Trafiğini Artırır

Bir arama motorunda sıralama yapmak söz konusu olduğunda, blog rakiplerinizden daha üst sıralarda yer almak için en iyi yöntemlerden biridir. Blogunuzdaki içerik parçaları balıkçılık kancaları gibidir. Daha fazla kancanız varsa, daha fazla balık alabilirsiniz.

Blogunuza çok fazla içerik eklediğinizde, web sayfalarınız arama motorlarında dizine eklenir ve bu da arama sonuçları sayfalarındaki görünürlüğünüzü artırır. Sonuç olarak, tonlarca organik trafik elde edersiniz.

2. Markanızı Artırır

Web sitesi içeriği, dikkatli bir şekilde yazılmışsa, işletmeniz için birçok iyi şey yapabilir. Blog yazarken, beklentilerinizin sahip olabileceği birçok konuyu tartışabilirsiniz. Bunun yanı sıra, bloglama, emirleriniz veya hizmetlerinizle ilgili haberleri tüm dünyayla paylaşma şansı veriyor. Bu şekilde güven inşa edebilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

3. Sosyal Medya Sayfalarınızdan Yararlanmanıza Yardımcı Olur

Kaliteli içerik olmadan, sosyal medya varlığınızdan en iyi şekilde yararlanamazsınız. Başkalarının içeriğini sosyal medya sayfalarınızda paylaşabilirsiniz, ancak bu müşterileri ürün sayfalarınıza yönlendirmeniz de gerekir.

Ürünlerinizle ilgili haberleri sosyal medya platformlarında paylaşarak, işletme web sitenize çok fazla trafik çekebilirsiniz.

4. Niş'te Otoritenizi Geliştirir

Bir blog ile kendinizi sektörünüzde uzman olarak kurabilirsiniz. Blog, sektörle ilgili haberleri okuyucularınızla paylaşmanıza izin veren bir platformdur. Sektördeki yetkinizi geliştirdikçe, gittikçe daha fazla müşteri kazanabilirsiniz. Daha fazla müşteriyle, dönüşüm oranlarınızı artırabilirsiniz.

5. Dönüşüm Oranlarınızı Artırır

Aktif blogunuz, okuyucularınıza / alıcılarınıza hala iş yaptığınızı söyleyen bir sinyal gibidir. Bu nedenle, blogunuzu düzenli olarak güncellediğinizden emin olun. Güncelleyemezseniz, bir tane edinmemeniz iyi olur.

Kaliteli içerik sunan bir blogla, dönüşüm oranınızı artırabilecek marka sadakati geliştirebilirsiniz.

6. Daha fazla Gelen Bağlantı almanıza yardımcı olur

SEO bir sürü ayağı vardır ve gelen linkler bunlardan biridir. İyi bir blog ile sitenizdeki yetkili linkleri çekmek çok zor bir durum.Source by Shalini M